fbpx
Strona głównaPolecaneCzęstochowska Promenada Śródmiejska nagrodzona

Częstochowska Promenada Śródmiejska nagrodzona

Częstochowska Promenada Śródmiejska im. Olgi Sipowicz- Kory nagrodzona. Inwestycja została doceniona przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów w ramach ogólnopolskiego konkursu ,,Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku”.

Częstochowska Promenada Śródmiejska nagrodzona 1


Jak przekazało miasto, nagroda jest formą docenienia pracy i zaangażowania Częstochowy w przygotowanie i realizację budowy Promenady Śródmiejskiej, ocenionej jako ,,znaczący wkład w rozwój miasta”.

Częstochowska Promenada Śródmiejska nagrodzona 2

-Przy projektowaniu wzięto pod uwagę potrzeby osób w każdym wieku, w tym także osób z niepełnosprawnościami Dróg i Mostów dra inż. Mariusza Urbańskiego – czytamy  w uzasadnieniu przyznania wyróżnienia.-  Zostały wydzielone strefy o odrębnych funkcjach – wypoczynku czynnego, cichego oraz integracji społecznej. Tym samym mieszkańcy zyskali nieszablonowe miejsce wypoczynku i rekreacji w centrum miasta.

Ogólnopolski Konkurs Budowlany ,,Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” służy wyłonieniu i nagrodzeniu wyróżniających się szczególnymi walorami przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku. Mogą brać w nim udział jedynie nowo wybudowane obiekty. Konkurs ma też propagować i wspierać ratowanie budowli stanowiących dziedzictwo narodowe, a także promować modernizację, przebudowę czy rozbudowę obiektów dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych. Organizatorem jest Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Obok jego przedstawicieli w skład jury wchodzą reprezentanci ministerstw, centralnych instytucji, uczelni i jednostek naukowych (takich jak m.in. Instytut Badawczy Dróg i Mostów, który przyznał Częstochowie nagrodę), a prace jurorów wspomagają inspektorzy nadzoru budowlanego. Gala wręczania nagród odbywa się w Warszawie.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here