Raków zgodnie z planem wygrał z Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Piłkarze Rakowa Częstochowa wygrali w niedzielę z Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:2, ale do samego końca musieli walczyć o utrzymanie prowadzenia…

Piłkarze trenera Marka Papszuna celowali w 3 punkty i cel swój osiągnęli. Raków już w 6. minucie po golu Vladislavsa Gutkovskisa objęli prowadzenie 1:0. Kibice spodziewali się wysokiego zwycięstwa… Tymczasem goście wyrównali w 58. minucie. Radość piłkarzy Bruk-Bet nie trwała jednak długo. Pięć minut później na 2:1 podwyższył Ivi Lopez.

W 77. minucie było już 3:1 dla Rakowa. Gola strzelił Tomas Petrasek. Raków o zwycięstwo musiał walczyć do samego końca. W 90. minucie goście zmniejszyli straty na 2:3. Raków utrzymał jednak prowadzenie i zdobył ważne 3 punkty.

Raków po 11 meczach ma 7 zwycięstwa, 3 remisy i 1 porażkę. Częstochowianie mają 24 punkty.

Raków Częstochowa – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Gutkovskis (6.), 1:1 Tekijaski (58.), 2:1 Lopez (63.), 3:1 Petrasek (77.), 3:2 Mesanović (90.)

Raków: Kovacević – Petrasek, Niewulis, Arsenić (46. Rundić), Poletanović, Lederman (69. Szelągowski), Gwilia, Tudor, Kun (84. Wdowiak), Ivi (84. Sturgeon), Gutkovskis (75. Guedes).