W Hali Polonia rozegrane zostały siatkarskie derby… częstochowskich AZS-ów. Forma AZS lepsza od Eco-Team AZS Stoelzle II

W derbowym spotkaniu 1 ligi śląskiej siatkarze Forma AZS Częstochowa pokonali Eco-Team AZS Stoelzle II Częstochowa 3:1. Był to pojedynek dwóch częstochowskich AZS-ów

Faworytem byli gospodarze czyli Forma AZS Częstochowa. I nie zawiedli. Podopieczni trenera Roberta Szczerbaniuka, byłego siatkarza AZS-u Częstochowa pokonali młodzież z Eco-Team AZS Stoelzle II Częstochowa 3:1.

Gospodarz prowadzili już 2:0 w setach. W trzeciej partii na przewagi wygrali goście 26:24. W czwartym secie bardziej doświadczeni siatkarze Formy AZS wygrali do 15 i cały mecz 3:1.

Forma AZS w 7 rozegranych spotkaniach ma na koncie 18 punktów i jest liderem 1 ligi śląskiej. Eco-Team AZS Stoelzle ma 12 punktów i jest 5. pozycji. 3. miejsce w tabeli zajmuje Hemarpol Norwid II Częstochowa (6 meczów, 14 punktów).

Forma AZS Częstochowa – Eco-Team AZS Stoelzle II Częstochowa 3:1 (25:21, 25:21, 24:26, 25:15)