Pewna wygrana siatkarek Częstochowianki w 1-lidze

Sobotni mecz siatkarek KS Częstochowianki z NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki zakończył się pewną wygraną podopiecznych trenera Andrzeja Stelmacha 3:0.

Po dłuższej przerwie siatkarki KS Częstochowianki zaprezentowały się w walce o 1-ligowe punkty. Pokazały się z bardzo dobrej strony. Przerwa świąteczna i pauza w ostatniej kolejce pozwoliły na optymalne przygotowanie formy.

Przed meczem obydwie drużyny miały na koncie po 7 punktów i można było się spodziewać zaciętego spotkania. Ale tak nie było. W miarę wyrównana walka trwała tylko w pierwszym secie, który zakończył się zwycięstwem gospodarzy 25:21. W drugim i trzecim secie NOSiR nie przekroczył granicy 20 punktów przegrywając do 19 i trzecią partię do 16.

Po 6 kolejkach Częstochowianka ma na koncie 10 punktów.

KS Częstochowianka – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 (25:21, 25:19, 25:16)