Koszykarze AZS Politechniki w sobotę walczyli o punkty w Krakowie

O kolejne w zwycięstwo w 2 lidze koszykówki walczyli w sobotę zawodnicy AZS Politechniki Częstochowa. Wyjazdu do Krakowa nie będą wspominać szczęśliwie.

Koszykarze AZS Politechniki Częstochowa walczyli dzisiaj w Krakowie z KK UR Bozza. Częstochowianie nawiązali wyrównaną walkę, ale ostatecznie 2 punkty zdobyli gospodarze.

Pierwsza kwarta meczu zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 23:21. W drugiej odsłonie meczu był remis 10:10 i to gospodarze schodzili na przerwę prowadząc dwoma punktami 33:31.

Po trzeciej odsłonie spotkania AZS Politechnika prowadziła 1 punktem 48:47. O zwycięstwie miała zadecydować ostatnia kwarta. W niej skuteczniej zagrali zawodnicy KK UR, którzy czwartą kwartę wygrali 6 punktami a całe spotkanie z 5-punktową przewagą 71:66.

Koszykarze AZS Politechniki w sobotę walczyli o punkty w Krakowie 2

W drużynie z Częstochowy tym razem najskuteczniejszy był Nikodem Kowalski, który zdobył 16 punktów.

KK UR Bozza Kraków – AZS Politechnika Częstochowa 71:66 (23:21, 10:10, 14:17, 24:18)

AZS Politechnika: N. Kowalski 16, P. Droś 12, P. Łaszewski 11, A. Płaczek 10, J. Czyż 9, K. Pyrzyna 8, K. Ligęza 0, M. Cieślak 0, S. Spychała 0.