Siatkarki trenera Dawida Murka wygrały ogólnopolski turniej organizowany przez KS Częstochowiankę. „Czanka” na 3. miejscu!

Zwycięstwem siatkarek Volley Wrocław trenowanych przez Dawida Murka zakończył się dwudniowy I Memoriał im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego organizowany przez KS Częstochowiankę. Częstochowska drużyna zajęła 3. miejsce.

Dwie drużyny z Orlen Ligi i dwie drużyny z 1 ligi walczyły o zwycięstwo w I ogólnopolskim Memoriale im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Zagrały w nim Volley Wrocław i Joker Świecie z Orlen Ligi oraz Asotra Płomień Sosnowiec i KS Częstochowianka Częstochowa z 1 ligi. W poniedziałkowych półfinałach górą były drużyny z Orlen Ligi. Volley pokonał Płomień 3:0, a Joker również bez straty seta wygrał z Częstochowianką.

We wtorek drużyny walczyły o miejsca. KS Częstochowianka po bardzo zaciętym spotkaniu pokonała z Płomieniem 3:1. Podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha pierwszą partię przegrały do 23. Na szczęście częstochowianki zagrały bardzo dobrze w trzech kolejnych setach, wygrały końcówki i zwyciężyły w meczu 3:1 zajmując w turnieju 3. miejsce.

W wielkim finale Volley Wrocław trenowany przez byłego siatkarza AZS-u Częstochowa pewnie pokonały 3:0 Jokera Świecie i okazały się najlepsze w I Memoriale im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Wszystkie uczestniczki otrzymały pamiątkowe medale, a działacze Częstochowianki z prezes Alą Zagozdą-Dobrzańską byli chwaleni za miłe przyjęcie i organizację turnieju. Puchary i medale wręczali działacze uczestniczących drużyn z Prezesem Rady Nadzorczej PLS Andrzejem Gołaszewskim na czele.

We wtorek w Częstochowie w hali Norwida rozpoczyna się męski turniej im. Lecha Kaczyńskiego. W pierwszym półfinale Exact Systems Norwid (godz. 17:30) zagra z MKS-em Będzin, a o godz. 20:30 w Bełchatowie PGE Skra zmierzy się z Cerrad Czarni Radom. W środę w Częstochowie o godz. 15 odbędzie się mecz o 3. miejsce, a o godz. 17:30 finał.