fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaSportSiatkarki trenera Dawida Murka wygrały ogólnopolski turniej organizowany przez KS Częstochowiankę. "Czanka"...

Siatkarki trenera Dawida Murka wygrały ogólnopolski turniej organizowany przez KS Częstochowiankę. „Czanka” na 3. miejscu!

Zwycięstwem siatkarek Volley Wrocław trenowanych przez Dawida Murka zakończył się dwudniowy I Memoriał im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego organizowany przez KS Częstochowiankę. Częstochowska drużyna zajęła 3. miejsce.

Dwie drużyny z Orlen Ligi i dwie drużyny z 1 ligi walczyły o zwycięstwo w I ogólnopolskim Memoriale im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Zagrały w nim Volley Wrocław i Joker Świecie z Orlen Ligi oraz Asotra Płomień Sosnowiec i KS Częstochowianka Częstochowa z 1 ligi. W poniedziałkowych półfinałach górą były drużyny z Orlen Ligi. Volley pokonał Płomień 3:0, a Joker również bez straty seta wygrał z Częstochowianką.

We wtorek drużyny walczyły o miejsca. KS Częstochowianka po bardzo zaciętym spotkaniu pokonała z Płomieniem 3:1. Podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha pierwszą partię przegrały do 23. Na szczęście częstochowianki zagrały bardzo dobrze w trzech kolejnych setach, wygrały końcówki i zwyciężyły w meczu 3:1 zajmując w turnieju 3. miejsce.

W wielkim finale Volley Wrocław trenowany przez byłego siatkarza AZS-u Częstochowa pewnie pokonały 3:0 Jokera Świecie i okazały się najlepsze w I Memoriale im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Wszystkie uczestniczki otrzymały pamiątkowe medale, a działacze Częstochowianki z prezes Alą Zagozdą-Dobrzańską byli chwaleni za miłe przyjęcie i organizację turnieju. Puchary i medale wręczali działacze uczestniczących drużyn z Prezesem Rady Nadzorczej PLS Andrzejem Gołaszewskim na czele.

We wtorek w Częstochowie w hali Norwida rozpoczyna się męski turniej im. Lecha Kaczyńskiego. W pierwszym półfinale Exact Systems Norwid (godz. 17:30) zagra z MKS-em Będzin, a o godz. 20:30 w Bełchatowie PGE Skra zmierzy się z Cerrad Czarni Radom. W środę w Częstochowie o godz. 15 odbędzie się mecz o 3. miejsce, a o godz. 17:30 finał.

Foto: Gazeta Regionalna

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -