fbpx

Chcesz podzielić się jedzeniem? Skorzystaj z grupy „Podziel się posiłkiem Częstochowa”

Po świętach zostało za dużo śledzi i pasztetu? A może nakupiliśmy zbyt dużo majonezu i chrzanu? Jeśli chcemy podzielić się jedzeniem, warto skorzystać z grupy „Podziel się posiłkiem Częstochowa” na Facebooku.

We wrześniu tego roku na Facebooku pojawiła się grupa „Podziel się posiłkiem Częstochowa”. By było ją łatwiej znaleźć w wyszukiwarce nazwa występuje bez polskich znaków językowych jako „Podziel sie posilkiem Czestochowa”.

„Grupa została stworzona z myślą o osobach potrzebujących pomocy oraz tych, którzy tę pomoc mogą okazać. Chyba wszystkim nam zdarzyło się ugotować zbyt wiele choćby zupy, która po kilku dniach ląduje w toalecie (…) tymczasem ktoś, kto z różnych powodów nie gotuje i rzadko jada ciepły, pełnowartościowy posiłek może skorzystać” – widnieje w opisie grupy.

Grupa jest „prywatna”, więc tylko członkowie grupy mogą sprawdzić listę członków grupy i zobaczyć ich posty. Ale jest też widoczna, więc każdy użytkownik może ją znaleźć. Aktualnie tworzy ją ponad 600 członków.

Cel grupy „Podziel się posiłkiem Częstochowa” jest jasny i czytelny. Każdy, kto chce się podzielić żywnością, pisze post z opisem tego, co chce oddać (oczywiście za darmo), dodaje też dzielnicę Częstochowy oraz termin, kiedy można odebrać pomoc. Czasem zamieszcza się również zdjęcie darów.

Pomysł grupy sprawdza się zwłaszcza po minionych świętach. Jedni chcieli się podzielić smażoną rybą i barszczem czerwonym, inni śledzie, kolejni ciasta czy kapustę z grochem.

Ale nie tylko potrawami można się dzielić, ale też produktami, którym kończy się np. ważność, a wiemy, że sami ich nie zdążymy skonsumować.

Grupa „Podziel się posiłkiem Częstochowa” może okazać się również pomocna po sylwestrowych spotkaniach, gdy okaże się, że przygotowaliśmy za dużo śledzi, sałatek, upiekliśmy za dużą blachę sernika albo nakupiliśmy za dużo majonezu czy chrzanu.

Zostając przy tematyce kulinarnej, TUTAJ piszemy o sylwestrowych daniach na zamówienie, które oferują częstochowskie lokale gastronomiczne.

A. Kostyra