fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaBezpieczeństwoPolicjanci z Myszkowa doskonalili swoje umiejętności strzeleckie. Treningi odbywają się w nowym...

Policjanci z Myszkowa doskonalili swoje umiejętności strzeleckie. Treningi odbywają się w nowym obiekcie Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Myszkowscy policjanci rozpoczęli kolejny cykl szkoleń strzeleckich. Treningi odbywają się w jednej z najnowocześniejszych policyjnych strzelnic w całym kraju, znajdującej się w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Opanowanie, celność i szybkość, powinny charakteryzować każdy policyjny trening strzelecki. Poza umiejetnościami praktycznymi, policjanci zdobywali także wiedzę teoretyczną . Niestety podczas służby, każdy policjant może spotkać się z koniecznością użycia broni. Szkolenie strzeleckie musi odbyć każdy, kto zdecydował się służyć w policji. Policjanci powinni umieć błyskawicznie analizować sytuację, w której można, a nawet trzeba użyć broni palnej.

W strzelaniu wykorzystuje się różne jednostki broni oraz różne sytuacje — zarówno statyczne, jak i dynamiczne. Ostatnie treningi policjantów z Myszkowa  polegały na oddaniu strzałów z broni krótkiej. Systematyczne treningi są koniecznością. Wszystko po to, by policjanci mogli profesjonalnie wykonywać swoje codzienne obowiązki służbowe.

Przypominamy, że nowy budynek Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu został oddany do użytku w styczniu tego roku. Służby opuściły archaiczny budynek i przeniosły się do ultra nowoczesnego, czterokondygnacyjnego obiektu. Jego budowa trwała od 2018 roku i pochłonęła ponad 50 milionów złotych.

W siedzibie znajduje się w nim m.in. kompletnie wyposażona siłownia, strzelnica, przestronne pomieszczenia służbowe oraz duża poczekalnia z punktem recepcyjnym. Zadbano również o parkingi naziemne i podziemne, które przeznaczone są zarówno dla pojazdów służbowych jak i dla interesantów.

Choć szkolenia mogą odbywać się z komfortowych warunkach, mimo wszystko należy życzyć policjantom, by nie musieli zbyt często wykorzystywać nabytych podczas treningów umiejętności. Szczególnie tych z użyciem broni.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -