fbpx
Strona główna Polecane Częstochowa z nagrodą dla Miasta z klimatem

Częstochowa z nagrodą dla Miasta z klimatem

Częstochowa z nagrodą dla Miasta z klimatem.


Została wyróżniona za odpady zebrane selektywnie oraz w kategorii gospodarka wodno-ściekowa.
Najlepsze miasta wybrano w trakcie konferencji pod hasłem “Ekosfera”, która towarzyszyła tegorocznej edycji targów ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju POLECO w Poznaniu.


Program „Miasto z Klimatem”, któremu patronuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska ma na celu wspieranie proekologicznych i proklimatycznych działań samorządów.
Wybierając najlepsze miasta brano pod uwagę to, w jaki sposób radzą sobie one z zadaniami w zakresu polityki klimatycznej.


W ramach badania przeanalizowano postęp miast w różnych sferach polityki klimatycznej.
W tegorocznej edycji projektu oceniano zgłoszenia z kilkuset miejsc. Dotyczyły one różnych dziedzin, np. zieleni miejskiej, gospodarowania odpadami, czy jakości powietrza i gospodarki wodno-ściekowej.

Spośród kilkuset zgłoszeń wyłoniono liderów, którzy w poszczególnych kategoriach, takich jak zieleń miejska, gospodarka odpadami, zrównoważona mobilność, oraz jakość powietrza, dokonali największych postępów w ostatnich latach i mogą stanowić inspirację dla pozostałych samorządów w Polsce.

Badanie zostało przeprowadzone na podstawie analizy danych zbieranych przez Główny Urząd Statystyczny, inspekcje ochrony środowiska oraz pozyskanych bezpośrednio od samorządów. Celem badania było docenienie miast podejmujących działania na rzecz podnoszenia jakości życia mieszkańców, poprawy sytuacji ekologicznej i bezpieczeństwa.

Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Częstochowy, w badaniu „Miasto z klimatem – Lider w kategorii”, oprócz Częstochowy, w kategorii miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców nagrody otrzymały: Bytom – za powierzchnię parków, zieleńców i terenów zieleni osiedlowej, Poznań – za zrównoważoną mobilność oraz Gdańsk – za jakość powietrza. W kategorii miast poniżej 100 tysięcy wyróżniono: Ćmielów, Śmigiel, Bełchatów, Mogielnicę oraz Chrzanów.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here