fbpx
Strona główna Polecane Mimo epidemii w Częstochowie sporo się buduje

Mimo epidemii w Częstochowie sporo się buduje

Mimo epidemii w Częstochowie sporo się buduje.


Trwająca od wiosny pandemia na szczęście nie wszędzie spowodowała zastoje w inwestycjach. W mieście nadal sporo się buduje, co jest dobrą wiadomością zarówno dla firm wykonujących te zadania, jak i przyszłych użytkowników powstających budynków.

Mimo epidemii w Częstochowie sporo się buduje 1
Nowy gmach sądu przy ul. św. Rocha


Największy budynek w mieście wznoszony jest obecnie przy ul. św. Rocha. Powstaje tam imponujący rozmiarami gmach przyszłego Sądu Rejonowego Częstochowa Północ.
Budynek będzie miał ponad 9 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Kubatura gmachu, to aż 76 856 metrów sześciennych.
Wzniesiono siedem kondygnacji, z czego dwie znajdują się pod ziemią.
Wykonawcą inwestycji jest Częstochowskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Przemysłówka S.A. Umowa na budowę sądu podpisana została w połowie września 2018 roku. Jej wartość wynosi blisko 112,5 mln złotych.

Budynek ma być gotowy w drugim kwartale 2022 roku. Terminu tego prawdopodobnie uda się dotrzymać mimo pandemii koronawirusa.
Przy sprzyjających warunkach, jeszcze przed wybuchem pandemii wykonawca robót “podgonił” budowę i teraz, chociaż sytuacja jest trudniejsza, prace przebiegają zgodnie z przyjętych harmonogramem.
Prawdziwy boom widać na rynku developerskim. W mieście powstaje mnóstwo osiedli domów jednorodzinnych, szeregówek, a także apartamentowców. Ofert przybywa, a i tak wydaje się, że wciąż jest ich za mało, bo znikają natychmiast. Nowe mieszkania wyprzedawane są już często na etapie wbijania przysłowiowej pierwszej łopaty na budowie.
Największą popularnością cieszą się zwłaszcza inwestycje w częstochowskiej dzielnicy Parkitka. Powstaje tam duże osiedli domów wielorodzinnych. Są to na przykład “Apartamenty Kujawska” czy “Okulickiego Park”. Obie inwestycje proponują mieszkania różnej wielkości w nowoczesnych budynkach z garażami podziemnymi i ciekawie zaaranżowaną przestrzenią wokół apartamentowców.
Pierwsza inwestycja ma być gotowa pod koniec przyszłego roku.
Powstaje tam budynek wielorodzinny z wydzielonymi architektonicznie segmentami A i B, do których prowadzą 4 klatki schodowe. Usytuowano w nim 76 lokali mieszkalnych wraz z komórkami lokatorskimi, powierzchnie od 34 – 35 m² do prawie 102 m² Stan deweloperski. Budynek wyposażony został w garaż podziemny na 88 miejsc postojowych.
Druga propozycja – “Okulickiego Park”, to kompleks trzech budynków wielorodzinnych, w których zlokalizowane są mieszkania od 34 m2 (dwupokojowe lofty) do 79 m2 (wielobalkonowe apartamenty).
Dla przyszłych lokatorów przewidziano garaż podziemny lub naziemne miejsca parkingowe.
(Teks i fot. IBS)

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here