fbpx
Strona głównaPolecane29. Finał WOŚP w Częstochowie. Wolontariuszu, pokaż identyfikator, a dostaniesz napój lub...

29. Finał WOŚP w Częstochowie. Wolontariuszu, pokaż identyfikator, a dostaniesz napój lub posiłek

Częstochowscy wolontariusze WOŚP mogą odebrać ciepłe napoje oraz posiłki. Wystarczy, że stawią się we wskazanych punktach i pokażą identyfikator ze zdjęciem.

W niedzielę, 31 stycznia, 29. Finał WOŚP odbywa się w całym kraju (i nie tylko, bo sztaby organizowane są w różnych punktach kuli ziemskiej). Do zbiórki na zakup sprzętu dla dla laryngologii dziecięcej, otolaryngologii i diagnostyki głowy przyłączyła się również Częstochowa. Na ulicach kwestuje blisko 300 wolontariuszy. Rozpoznamy ich po puszkach w barwach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czerwonych, naklejanych serduszkach oraz identyfikatorach ze zdjęciem.

Pogoda nie rozpieszcza, więc tak ważne jest to, żeby kwestujący mieli się możliwość rozgrzać ciepłym napojem lub posiłkiem. Takie wsparcie czeka ich w różnych puntach miasta.

Wolontariusze mogą się zgłaszać do siedziby częstochowskiego sztabu zlokalizowanej przy ul. Nowowiejskiego 4 (więcej o działaniach sztabu można przeczytać na stronie www.facebook.com/wosp.czestochowa).

Czekają na nich również lokale A Nóż Widelec (ul. 7 Kamienic 7a, ul. Racławicka 18 ), Cafe Belg (Al. NMP 32), Trattoria Verde (ul. Orkana 157), Szypułka – wegańska pracownia cukiernicza (ul. Śląska 3/5) oraz Polski Związek Niewidomych Okręg Śląski (al. Pokoju 13).

Przypomnijmy, że tegoroczny finał – ze względu na pandemię koronawirusa – odbywa się bez tradycyjnej imprezy na pl. Biegańskiego. Większość atrakcji przeniesiona została do internetu, a o szczegółach pisaliśmy już na naszym portalu.

29. Finał WOŚP w Częstochowie. Wolontariuszu, pokaż identyfikator, a dostaniesz napój lub posiłek 1
Mat. Sztab WOŚP w Częstochowie

Nowością, wywołaną pandemią, są zaś tzw.mobilni wolontariusze. Czekają, gdyby ktoś chciał wspomóc w niedzielę WOŚP, a nie mógłby, lub nie chciał wychodzić z domu. Infolinia działa w niedzielę pod numerem tel. 573 207 644. Wystarczy zadzwonić, a wolontariusz przyjedzie pod wskazany adres.

Cel 29. Finału WOŚP można wesprzeć również biorąc udział w licytacjach, które sztab z Częstochowy prowadzi na Allegro (opisujemy je TUTAJ). Na licytujących czeka m.in. fartuch z autografami całej drużyny Włókniarza. Podpisy zostały zebrane podczas Livecooking żużel od kuchni, który odbył się w Hotelu Arche. Aukcja trwa do 2 lutego i można ją znaleźć na stronie allegro.pl/oferta/fartuch-z-autografami-zuzlowcow-wlokniarz-10130043415

Częstochowska Gospoda Kwaśnica wspiera WOŚP. Przekaże swój dochód z napojów i dań na wynos

Redakcja

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV