fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneCzęstochowa szykuje akcję Ferie w mieście

Częstochowa szykuje akcję Ferie w mieście

Częstochowa szykuje akcję Ferie w mieście. Zgodnie z przygotowanym harmonogramem ferii, w pierwszym tygodniu zimowych wakacji zajęcia dla małych grup odbywać się będą w wytypowanych placówkach, a w drugim tygodniu przygotowano propozycje online.


Częstochowskie ferie, jak zapewnia miasto, będą mieć formułę dopasowaną do czasów epidemii i ogólnokrajowej kwarantanny.
Styczniowe zajęcia dla najmłodszych, którzy w tym roku muszą spędzić zimową przerwę w nauce w domach odbywać się mają w mieście pod hasłem „Ucz się i baw w Częstochowie”. Ich głównym organizatorem jest Urząd Miasta, we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta, Hufcem ZHP Częstochowa oraz częstochowskimi szkołami.

Mimo epidemii chcemy zadbać o to, aby uczniowie częstochowskich szkół mogli skorzystać z ferii, przynajmniej w takim zakresie, jak to jest obecnie możliwe – mówi prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk. – Okres zdalnego nauczania i drastycznego ograniczenia kontaktów z rówieśnikami jest trudny, zwłaszcza dla najmłodszych uczniów, dlatego przygotowaliśmy ofertę zajęć w szkołach.

Na początek ferii, od 4 do 8 stycznia, zajęcia stacjonarne dla uczniów zorganizuje 18 miejskich placówek oświatowych: Szkoły Podstawowe nr 1, 2, 8, 9, 21, 22, 38, 46, 48, 49 i 52, Zespoły Szkolno-Przedszkolne nr 2 i 3, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego, Zespół Szkół Technicznych im. Jana Pawła II oraz Zespół Szkół im. J. Kochanowskiego.
Program przewiduje m.in. warsztaty plastyczno-techniczne, rękodzieła artystycznego, zajęcia z dziedziny programowania i robotyki, zajęcia plastyczne (np. origami), teatralne, muzyczne i animacyjne, czytelnicze i biblioteczne. Organizatorzy zimowego wypoczynku najmłodszych częstochowian planują także Dzień Ekologiczny „Jestem EKO”. Ma być ciekawie i różnorodnie, stąd również w planach zajęcia z ciekawymi doświadczeniami fizycznymi i chemicznymi, turnieje gier planszowych, warsztaty kulinarne, a także zajęcia taneczne.
Zajęcia mają odbywać się w godzinach 8-13 w grupach do 12 osób. Jak szacuje miasto, z oferty podstawówek ma skorzystać około pół tysiąca uczniów z klas I-IV.

W szkołach ponadpodstawowych zajęcia – tylko dla uczniów klas mundurowych (m.in. z orientacji w terenie)zorganizują przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń działających w tych środowiskach szkolnych – przekazuje Biuro Prasowe UM Częstochowa. – Hufiec ZHP Częstochowa przymierza się natomiast do przeprowadzenia 7 stycznia biegu szlakiem miejsc pamięci narodowej w mieście.


Od 11 do 15 stycznia natomiast przewidywana jest m.in. gra online dla uczniów szkół ponadpodstawowych związana z projektowaniem szkoły przyszłości oraz dodatkowa prezentacja i promocja szkół technicznych i branżowych w sieci, skierowana do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz ich rodziców.
Jak przekazuje częstochowski magistrat, oferta Ferii 2021 może zostać rozszerzona dzięki ofercie organizacji pozarządowych, które do 29 grudnia zgłoszą chęć organizacji zajęć dla dzieci i młodzieży między 4 a 17 stycznia w konkursie ogłoszonym przez Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta.

-Możliwa jest organizacja m.in. półkolonii z wyżywieniem lub bez wyżywienia dla stałych grup dzieci uczęszczających na zajęcia w określonym czasie oraz „otwartych drzwi” z ofertą zajęć ogólnodostępnych dla dzieci i młodzieży – informuje miasto.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -