fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa bogatsza o nowe drzewa przy linii tramwajowej, a niebawem też o...

Częstochowa bogatsza o nowe drzewa przy linii tramwajowej, a niebawem też o krzewy na III Alei

Centrum Usług Komunalnych w Częstochowie zapowiada posadzenie ponad 2 tys. krzewów w III Alei, a przy pętli tramwajowej na wysokości Centrum Handlowego Promenada oraz wzdłuż linii tramwajowej przy alei Wolności pojawiło się niedawno w sumie 46 nowych drzew.

Częstochowa zgodnie z projektem #CzęstoZielona rzeczywiście staje się coraz bardziej zielona. Na skwerze przy pętli posadzono sosny czarne, wiśnie piłkowane, platany i klony, a przy alei Wolności – także dęby. Natomiast do zielonego zagospodarowania III Alei są przeznaczone różne gatunki krzewów, w tym irga, jałowiec, trzmielina, tawuła czy róża.

Roślinność jeszcze tej wiosny ma uzupełnić zieleńce na alei NMP, które ucierpiały m.in. na skutek skracania sobie drogi przez przechodniów. W planach jest również dostawienie słupków wcześniej zatwierdzonych przez konserwatora zabytków, które będą chroniły zieleń. Na ostatniej sesji Rady Miasta zabezpieczono pieniądze w kwocie 201 tys. zł na to zadanie, które będzie realizowane w ramach programu #CzęstoZielona.

Częstochowa
źródło: UM Częstochowy

Dodatkowo do końca roku wzdłuż przebudowanej linii tramwajowej sadzone będą liczne krzewy, w tym te, które na czas prac zostały przeniesione w inne miejsce. Tam przeczekały czas robót i w ciągu tego roku wraz z nowymi krzewami wrócą w okolice linii tramwajowej. Będą one stanowiły naturalne wygrodzenia wzdłuż linii.

W trakcie realizacji inwestycji udało się uratować, dzięki staraniom służb miejskich i uzyskanym zgodom, m.in. szpaler dorodnych lip wzdłuż alei Wolności.

Częstochowa
źródło: UM Częstochowy

W marcu został obsadzony bluszczem pierwszy przystanek i zrobiono zasiewy jednorocznych łąk mieszanych. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj. Ponadto miasto wprowadziło ulgę podatkową dla każdego mieszkańca, który zazieleni dach lub fasadę swojej nieruchomości, otrzyma ulgę podatkową. Więcej informacji znajduje się pod tym linkiem.

LNŚ/UM Częstochowa

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -