fbpx

Roztańczony „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” zespołu Kontra, czyli charytatywny spektakl na rzecz chorych dziewczynek

W piątek, 23 września Zespół Taneczny „Kontra” dwukrotnie wystąpi na scenie Klubu Politechnik. Wszystko za sprawą charytatywnego spektaklu „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie Hani i Zuzi.

Zespół powstał w 2004  r.  Do  życia powołało go Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej „Akord”, propagujące kulturę i edukację artystyczną wśród dzieci oraz młodzieży. Obecnie zespół, którego kierownikiem artystycznym jest Magdalena  Kokot, tworzy blisko 140 tancerek w wieku od 5 do 19 lat. Wspólna pasja, zaangażowanie, liczne spotkania i wyjazdy sprzyjają integracji grupy oraz nawiązywaniu przyjaźni.

Roztańczony „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” zespołu Kontra, czyli charytatywny spektakl na rzecz chorych dziewczynek 2
„Czarnoksiężnik z Krainy Oz” (archiwum Zespołu Tanecznego Kontra)

Członkinie Zespołu Tanecznego „Kontra” prezentują swoje umiejętności taneczne oraz wokalne na licznych imprezach w całej Polsce. Mają za sobą sporo sukcesów i wyróżnień. Na swoim koncie mają także występy dla TVP. Zespół angażuje się również w działania charytatywne, organizując coroczne autorskie spektakle taneczne na rzecz zmagających się z chorobą dzieci. Rok temu, w tym celu zaprezentowano spektakl „80 dni dookoła świata”. Całkowity dochód z pokazu (czyli ponad 18 tys. zł) „Kontra” przekazała częstochowskiemu hospicjum dla dzieci.

Roztańczony „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” zespołu Kontra, czyli charytatywny spektakl na rzecz chorych dziewczynek 3
„Czarnoksiężnik z Krainy Oz” (archiwum Zespołu Tanecznego Kontra)

W tym roku „Kontra” pomaga po raz kolejny. W piątek, 23 września zaprasza do   Klubu Politechnik (al. Armii Krajowej 23/25) na spektakl „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. W głównych rolach występują Natalia Skuza (Dorotka), Olga Iskra (Strach na wróble), Zofia  Jóźwiak (Blaszany Drwal), Matylda Podsiadlik (Lew), Julia Kistela (Dobra Czarownica), Zuzanna Fiedziuk (Zła Czarownica), Jakub Kałuża (Czarnoksiężnik) i   Izabela Ptak (Narrator).

Za scenariusz odpowiada Izabela Ptak, za choreografię – Karina Kulig, Marta Gierczak, Urszula Janik i Magdalena Kokot, a za kostiumy„Twój Styl” Ilona Ogłaza oraz Pracownia Strojów Tanecznych „Aida” Zespół Taneczny „Kontra” wystąpi na scenie klubu dwukrotnie  – o godz. 9 i 11. Bilety kosztują 25 zł.

Roztańczony „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” zespołu Kontra, czyli charytatywny spektakl na rzecz chorych dziewczynek 4
„Czarnoksiężnik z Krainy Oz” (archiwum Zespołu Tanecznego Kontra)

– Tym razem pomagamy 2-letniej Hani i 3-letniej Zuzi. Wszystkie bilety rozeszły się jak świeże bułeczki wśród uczniów częstochowskich szkół i przedszkoli – zaznacza Magdalena Kokot.

Ratunkiem dla dwulatki będzie kosztowna operacja serca w Bostonie. Zuzia wymaga leczenia po przeszczepie wątroby, trzylatka wal- czy bowiem z nowotworem złośliwym (wątrobiakiem zarodkowym).

Więcej na temat działalności zespołu „Kontra” na: www.kontra.czest.pl.

Zuzanna Suliga