Olsztyńscy strażacy ćwiczyli na wysokościach

0
513
ćwiczenia 5

Strażacy OSP z Olsztyna wspólnie ze Specjalistycznymi jednostkami ratownictwa z Radzionkowa i Lublińca ćwiczyli na wysokościach.

ćwiczenia 1
fot. UG w Olsztynie

Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Wysokościowego JRG Radzionków oraz Wojskowej Straży Pożarnej Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu, podczas zgrupowania szkoleniowo-kondycyjnego, na terenie Olsztyna doskonaliły swoje umiejętności z zakresu ratownictwa wysokościowego.

Dla druhów z Olsztyna była to dobra okazja do wspólnych ćwiczeń w celu podszkolenia się oraz skorzystania z wiedzy i umiejętności gości w zakresie ratownictwa w trudnodostępnych miejscach.

Ćwiczenia zostały przeprowadzone z zakresu ewakuacji osób poszkodowanych z przestrzeni trudnodostępnych, w takich poza zasięgiem tradycyjnych urządzeń ratowniczych, jak np.: skał, jaskiń, studni i elektrowni wiatrowych, z wykorzystaniem technik linowych.

Dzięki uprzejmości Państwa Anny i Alojzego Szczerba „ALEX – POL”, strażacy mogli poćwiczyć na udostępnionym jednym z wiatraków. Dodatkowo zgromadzeni dowiedzieli się jak jest skonstruowany wiatrak i jakie są zasady jego funkcjonowania.

Na koniec spotkania jednostka OSP Olsztyn podziękowała kolegom z JRG Radzionków oraz Wojskowej Straży Pożarnej JWK Lubliniec za wspólne ćwiczenia i profesjonalne szkolenie.

Działania szkoleniowe miały nie tylko podnieść umiejętności ratownicze strażaków, ale także przygotować ich do utworzenia w przyszłości Grupy Specjalistycznej działającej w ramach jednostki OSP Olsztyn.

Naczelnik OSP Olsztyn Włodzimierz Strączyński zdał raport Wójtowi Gminy Olsztyn z przeprowadzonych ćwiczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here