fbpx
Strona głównaSportOlga Langier i Magdalena Piekarz z Częstochowianki wywalczyły brązowy medal MŚ

Olga Langier i Magdalena Piekarz z Częstochowianki wywalczyły brązowy medal MŚ

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się Olga Langier i Magdalena Piekarz w turnieju finałowym mistrzostw województwa śląskiego juniorek w siatkówce plażowej. Reprezentantki Klubu Sportowego Częstochowianka zajęły 3. miejsce i wywalczyły brązowe medale, co dało im awans do półfinału mistrzostw Polski.

Finał mistrzostw województwa śląskiego juniorek został rozegrany w Katowicach. Langier i Piekarz znalazły się w czołowej czwórce i miały szansę na medal. Podopieczne treneerki Urszuli Jędrys-Szynkiel, co prawda przegrały półfinał, ale w meczu o 3. miejsce i brązowe medale pokonały parę z MKS-u Czechowice-Dziedzice i finał zakończyły na najniższym stopniu podium.

Olga Langier i Magdalena Piekarz awansowały też do turnieju półfinałowego mistrzostw Polski juniorek w siatkówce plażowej i mają szansę na medal w Polsce.

Przypomnijmy, że z bardzo dobrej strony zaprezentowali się też częstochowscy juniorzy podczas finału, który został rozegrany w Czechowicach-Dziedzicach. Seweryn Kwiatecki i Bartosz Olczyk z teamu Nowa Częstochowa/Norwid Częstochowa zdobyli złote medale. Marcel Pośpiech i Jakub Kantorowicz z Nowa Częstochowa/Norwid Częstochowa zostali wicemistrzami, a Maciej Olczyk i Filip Chmielewski z Nowa Częstochowa/Norwid Częstochowa uplasowali się na 4. pozycji.

W turnieju finałowym grali też Jan Młynarski i Kacper Ruksza z Norwid Częstochowa. Zostali sklasyfikowani na 9. pozycji.

Foto: Archiwum Urszuli Jędrys-Szynkiel

Olga Langier i Magdalena Piekarz z Częstochowianki wywalczyły brązowy medal MŚ 1
Olga Langier i Magdalena Piekarz z Częstochowianki wywalczyły brązowy medal MŚ 2
- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here