fbpx

,,Charytatywnie dla Zwierząt” w Częstochowie. Akcja potrwa do 18 grudnia

W Częstochowie trwa akcja „Charytatywnie dla Zwierząt”. W najbliższą sobotę, 9 grudnia punkt zbiórki będzie czynny w „Jagiellończykach”. Dary można też przynosić do siedziby MPK.  

Tegoroczna akcja ,,Charytatywnie dla Zwierząt”rozpoczęła się 1 grudnia. Pod honorowym patronatem prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka organizują ją wspólnie: Młodzieżowa Rada Miasta, Częstochowska Organizacja Turystyczna wraz z Zespołem Szkół Technicznych, Zespołem Szkół Gastronomicznych oraz Stowarzyszeniem Aktywna Częstochowa.   

Celem akcji jest wsparcie zwierząt z częstochowskiego schroniska przy ul. Gilowej oraz pomoc stowarzyszeniom i fundacjom działającym na rzecz zwierząt na terenie miasta. Zbierane jest wszystko, co przyda się czworonogom – koce, sucha karma dobrej jakości, karma w puszkach z odpowiednio długim terminem ważności, środki czystości, akcesoria itp.

Ważne, abyśmy ofiarowali karmę, jaką sami dalibyśmy bez wahania naszym własnym pupilom – o możliwie dobrym standardzie, długim okresie trwałości, w fabrycznie zamkniętym opakowaniu czy puszce.

Dary można dostarczać do 18 grudnia do siedziby Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie. Jeśli darczyńcy mieliby problem z transportem, można kontaktować się z organizatorami zbiórki pod numerem tel. 662 513 922.

Z kolei w sobotę, 9 grudnia, w godz. 9-14, akcja trafi do Centrum Handlowo-Usługowego ,,Jagiellończycy”. Punkt zbiórki będzie mieścił się przy aptece na parterze. Na miejscu będzie można kupić produkty dla zwierzaków, choć oczywiście można też przynieść własne.

red., mat. UM Częstochowy