fbpx

Budżet obywatelski w Lublińcu. Można już zgłaszać swoje projekty!

Trwa nabór wniosków do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego miasta Lublińca. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły do 10 maja.

Już po raz szósty mieszkańcy Lublińca mogą zgłaszać swoje projekty do budżetu obywatelskiego. Właśnie ruszył nabór wniosków. Można je składać do 10 maja. Najłatwiejszą metodą jest platforma elektroniczna bo.lubliniec.pl/. Podstawą zgłoszenia projektu jest wypełnienie formularza wniosku w systemie elektronicznym na stronie. W tym celu należy się wcześniej zarejestrować, a następnie zalogować (pomoże w tym instrukcja). Z kolei z myślą o osobach, które nie posiadają dostępu do internetu uruchomione zostały dwa punkty, w których można zgłaszać swoje propozycje, a potem również oddawać głosy poparcia. Pierwszy zlokalizowany jest w Urzędzie Miejskim przy ul. Paderewskiego 5 (pok. nr 7, biuro podawcze). Drugi mieści się w Lubitece przy ul. Sportowej 3.

Budżet obywatelski w Lublińcu. Można już zgłaszać swoje projekty! 2
Harmonogram VI edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublińca (mat. prasowe)

Jak wyglądają kolejne etapy związane z szóstą edycją budżetu obywatelskiego? Udzielanie poparcia przewidziano od 17 do 23 maja, a ocenę projektów – od 24 maja do 11 czerwca. Na rozpatrywanie odwołań przyjdzie czas od 17 do 24 czerwca. Głosowanie na projekty rozpocznie się 1 lipca i potrwa do 19 lipca. A wyniki tegorocznej edycji poznamy między 20 a 23 lipca.

Zachęcając mieszkańców do zgłaszania swoich inicjatyw, Urząd Miejski w Lublińcu przypomina na swoim Facebooku o trwających realizacjach projektów, które wygrały w poprzedniej Budżetu Obywatelskiego.

Jeden z nich dotyczy Bulwaru Franciszka Grotowskiego, gdzie w najbliższym czasie powstanie kolejne miejsce, które służyć będzie mieszkańcom do przyjemnego spędzania wolnego czasu. Mowa o inwestycji pod nazwą „Żywa architektura”. Projekt zakłada budowę żywej, ekologicznej, rosnącej, zazieleniającej się altany oraz zakup i montaż dwóch sztuk ławek z oparciem i kosza na śmieci. Żywa architektura urozmaici przestrzeń bulwaru Grotowskiego i rozwiąże problem braku cienia w tej części bulwaru. Planowana wartość projektu to 13 250 zł. Termin realizacji przewidziano do 30 maja.

ZS