Exact Systems Norwid rozpoczął w niedzielę walkę o 5. miejsce na zakończenie sezonu w Tauron 1 Lidze. Częstochowianie wygrali w Świdniku z Polski Cukier Avią i są bliżej piątej pozycji.

Sezon dla siatkarzy Exact Systems Norwida powoli dobiega końca. W niedzielę częstochowianie rozegrali przedostatni mecz w sezonie. W niedzielę, w pierwszym spotkaniu o 5. miejsce grali w Świdniku z Polski Cukier Avią. Podopieczni trenera Piotra Lebiody udowodnili, że w tym sezonie należą do ścisłej ligowej czołówki.

Siatkarze Exact Systems Norwida rozpoczęli w niecodziennym składzie, bo na ławce rezerwowych został jeden z liderów Damian Kogut, a jego miejsce zajął Jan Kopyść. Kogut pojawił się na boisku w drugim i czwartym secie. Częstochowianie dość pewnie wygrali pierwszego seta do 19 i objęli prowadzenie w meczu.

W drugiej partii do głosu doszli gospodarze. Zagrali zdecydowanie lepiej i pokonali Exact Systems Norwid 25:22. Niezwykle zacięta była trzecia partia meczu, którą częstochowianie wygrali na przewagi 28:26. Wydawało się, że przegrana końcówka w trzecim secie może podciąć gospodarzom skrzydła. Nic z tego. Gospodarze nie zamierzali odpuszczać. Prowadzili już 20:16 i 21:18. Exact Systems Norwid dogonił jednak gospodarzy i wyrównał na 21:21. W kolejnej akcji podopieczni trenera Piotra Lebiody objęli prowadzenie 22:21. Siatkarze grali cios za cios i po raz drugi mieliśmy grę na przewagi. Tym razem zdecydowanie dłuższą niż w trzecim secie. Raz piłki setowe mieli gospodarze, raz piłki meczowe gości. Ostatecznie Exact Systems Norwid zachował więcej zimnej krwi i wygrał 32:30 oraz cały mecz 3:1. Podopieczni trenera Piotra Lebiody po raz trzeci w tym sezonie pokonali Polski Cukier Avię Świdnik. Dwa razy wygrali w rundzie zasadniczej.

Po pierwszym meczu play-off o 5. miejsce Exact Systems Norwid prowadzi 1:0. Rewanż zaplanowano w czwartek w Częstochowie. Jeśli wygrają goście to drużyny rozegrają w hali Norwida tzw. „złoty set” do 15 punktów.

Polski Cukier Avia Świdnik – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (19:25, 25:22, 26:28, 30:32)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Szewczyk, Mucha, Kryński, Kopyść, Usowicz, Wasilewski (libero) – Biliński, Walczak, Kogut, Antosiewicz, Cieślik, Franczak.

Polski Cukier Avia Świdnik: Nowak, Rawiak, Swodczyk, Rećko, Guz, Obermeler, Kuś (libero) – Walawender, Sługocki.

Siatkarze Exact Systems Norwid wygrali w Świdniku i są bliżej 5. miejsca. Co za mecz. Dwa sety na przewagi! 2