fbpx
Strona głównaPolecaneJasna Góra. Rocznica święceń kapłańskich najstarszego z paulinów

Jasna Góra. Rocznica święceń kapłańskich najstarszego z paulinów

Na Jasnej Górze obchodzono 77. rocznicę święceń kapłańskich o. Jerzego Tomzińskiego. Mszę św. w intencji najstarszego, bo niemal 103-letniego, z paulinów odprawiono w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.

Niemal 103-letni o. Jerzy Tomziński dwukrotnie był generałem Zakonu Paulinów oraz trzykrotnie przeorem klasztoru na Jasnej Górze. warto dodać, że jest jedynym żyjącym w Polsce uczestnikiem Soboru Watykańskiego II.

Obecnie ojciec Jerzy obchodzi 77. rocznicę święceń kapłańskich. Msza św. w intencji najstarszego z paulinów, odprawiona została w piątek, 16 kwietnia w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.

Jasna Góra. Rocznica święceń kapłańskich najstarszego z paulinów 1
77. rocznica święceń kapłańskich o. Jerzego Tomzińkiego (mat. Biura Prasowego Jasnej Góry)

Eucharystii przewodniczył o. Michał Lukoszek, wikariusz generalny Zakonu Paulinów. -Dzisiaj obchodzimy szczególny jubileusz – o. Jerzy Tomzinski, były generał Zakonu Paulinów, obchodzi 77. rocznicę święceń kapłańskich. Razem z Nim chcemy dziękować Panu Bogu za dar kapłaństwa, a po ludzku wyrażamy Mu naszą braterską życzliwość i gratulacje – gratulował on o. Tomzińskiemu.

-Dzisiaj, razem z o. Jerzym, dziękujemy Bogu za dar Jego kapłaństwa, i za wszelkie dobro, jakie z jego posługi wypłynęło przez długie 77 lat – mówił podczas uroczystości o. Lukoszek – Niech ten piękny jubileusz zachęci nas do modlitwy za kapłanów, żeby byli święci i godni posługi, która została im powierzona dla naszego dobra, żebyśmy nie cierpieli głodu Eucharystii. Prośmy także o nowe powołania, żeby nigdy na winnicy pańskiej nie zabrakło robotników – kapłanów. Ojca Jerzego, naszego drogiego jubilata, nasze pragnienie spotkania z Chrystusem w Eucharystii, a także nasze modlitwy o świętych kapłanów, składamy w Niepokalanym Sercu naszej Jasnogórskiej Matki.

Więcej informacji o o. Jerzym Tomzińskim i uroczystości można znaleźć na: www.jasnagora.com

ZS (mat. Biura Prasowego Jasnej Góry)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -