fbpx

Bieg „Naszkicuj mi nowe życie”. W niedzielę Częstochowa wystartuje dla Igora

Pod hasłem „Naszkicuj mi nowe życie” w niedzielę, 4 lipca odbędzie się bieg na rzecz Igora Flaka. O wytrwałej walce o życie i zdrowie nastolatka pisaliśmy już na naszym portalu.

Historię częstochowianina Igora Flaka nasi Czytelnicy znają już dobrze (pierwszy tekst na temat 17-latka opublikowaliśmy w połowie maja – można go przeczytać TUTAJ). Nastolatek toczy nierówną walkę z nowotworem. To niezwykle złośliwy guz mózgu – czaszkogardlak, który uciska m.in. na tętnice oraz nerwy wzrokowe. Jedyną szansą dla nastolatka jest kosztowne leczenie w Stanford. Niestety potrzeba na nie grubo ponad 700 tys. zł. By zebrać zawrotną kwotę założono zbiórkę charytatywną na portalu Fundacji Siepomaga – www.siepomaga.pl/igor-flak.

Bieg "Naszkicuj mi nowe życie". W niedzielę Częstochowa wystartuje dla Igora 2
Igor Flak (mat. siepomaga.pl)

Pierwotnie zbiórka miała potrwać do połowy czerwca, jednak udało się ją przełożyć do poniedziałku, 5 lipca. Na koncie brakuje jeszcze ponad 60 tys. zł.

-Tak bardzo chcielibyśmy móc czekać już tylko na wylot do USA na operację i leczenie… Igor jest w kiepskim stanie. Robimy wszystko, by się nie załamywał, tak wiele osób o niego walczy… Prosimy raz jeszcze o pomoc. Tak wiele już dla nas zrobiliście, za co będziemy wdzięczni do końca życia. Jeśli nie zdążymy, pozostanie nam już czekać tylko na najgorsze… – apelują na stronie zbiórki rodzice chłopca.

Na zebranie brakującej kwoty zostały trzy dni. Cała kwota musi zostać przelana na konto kliniki przed przylotem na operację.

„Naszkicuj mi nowe życie. Biegniemy dla Igora”

Bieg "Naszkicuj mi nowe życie". W niedzielę Częstochowa wystartuje dla Igora 3
(„Naszkicuj mi nowe życie. Biegniemy dla Igora”

Walka trwa. Szansą na uzbieranie środków jest niedzielna impreza „Naszkicuj mi nowe życie. Biegniemy dla Igora”. Wydarzenie odbędzie się na Promenadzie im. Niemena. Start o godz. 11. Kwota startowa wynosi 10 zł. Cegiełki będą sprzedawane na miejscu, przed biegiem.

Dla każdego uczestnika przewidziano pamiątkowy medal, a za trzy pierwsze miejsca – atrakcyjne nagrody.

Trasa biegu wynosić będzie 3 km. Organizatorzy zapraszają do udziału nie tylko biegaczy, ale też tych, którzy przejdą tę odległość marszem. Celem nie jest bowiem sportowa rywalizacja, ale to, by pomóc choremu częstochowianinowi.

-Zaproście mamę, tatę, babcie, dziadka, brata, siostrę, przyjaciela czy znajomego. Bieg jest dla każdego w każdym wieku. Pobiegnijmy lub po prostu przejdźmy ten dystans specjalnie dla Igora – zachęcają organizatorzy.

Szczegóły można znaleźć na Facebooku pod hasłem „Naszkicuj mi nowe życie. Biegniemy dla Igora”.

Jak jeszcze można pomóc Igorowi?

Bieg "Naszkicuj mi nowe życie". W niedzielę Częstochowa wystartuje dla Igora 4
Igor Flak (mat. siepomaga.pl)

Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w biegu, a chciałby wesprzeć zbiórkę na rzecz Igora, może wziąć udział np. w licytacjach organizowanych z myślą o nich. Od tygodni prowadzone są one na facebookowej grupie „Licytacje dla Igora”. Wśród aukcji np. te dotyczące rękodzieła czy voucherów (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ).

Pomóc Igorowi można także… zamawiając zapiekanki. Taką możliwość niezmiennie oferuje częstochowski lokal Piekarnik (Al. NMP 42), który wprowadził do swojego menu tzw. Zapiekankę Igora. Mała kosztuje 12 zł, duża – 14 zł, a każde 5 zł z zamówienia przekazane jest na leczenie siedemnastolatka.

Zuzanna Suliga

Czytaj także: Absolwenci Gimnazjum nr 3 w Częstochowie walczą o środki na operację Igora Flaka