Siatkarki LOS Nowy Dwór Mazowiecki wywiozły z Częstochowy 3 punkty

Siatkarki KS Sorella Częstochowianka przegrały w sobotę w LOS Nowy Dwór Mazowiecki 0:3. Porażka kosztowała częstochowianki utratę 4. miejsca w tabeli.

Mecz siatkarek Częstochowianki z LOS zapowiadał się na najciekawszy pojedynek weekendu w 1 lidze kobiet. 4. w tabeli Częstochowianka podejmowała 3. w tabeli LOS. Na boisku zdecydowanie lepsze okazały się siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego. Już w pierwszym secie wygrały wyraźnie 25:19. O drugiej partii częstochowianki chciałyby z pewnością jak najszybciej zapomnieć. KS Sorella Częstochowianka przegrała seta u siebie do 12!

Najwięcej walki zobaczyli kibice w trzecim secie. Gra była zacięta, ale rywalki wygrały 25:21 i cały mecz 3:0.

Siatkarki LOS po meczu mogły cieszyć się z 14 zwycięstwa w sezonie i umocnienia się na 3. pozycji w tabeli 1 ligi kobieta. Porażka dla KS Sorella Częstochowianki oznaczała 5 porażkę w sezonie i spadek na 5. pozycję. Częstochowianki zostały wyprzedzone w tabeli przez Płomień Sosnowiec.

KS Sorella Częstochowianka – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (19:25, 12:25, 21:25)