fbpx
Strona głównaZdrowieBezpłatna pomoc dla osób z niepełnosprawnościami z Częstochowy i powiatu

Bezpłatna pomoc dla osób z niepełnosprawnościami z Częstochowy i powiatu

W ramach projektu mieszkańcy Częstochowy oraz powiatu z niepełnosprawnością intelektualną, niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz zaburzeniami psychicznymi mogą skorzystać z bezpłatnych form wsparcia.

Do udziału w projekcie „Niepełnosprawni-pełnosprawni w życiu społecznym i zawodowym 3” zaprasza Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Częstochowie w partnerstwie z Centrum Doradczo-Edukacyjnym ProEfecto dr Marietta Blachnik-Gęsiarz.

Mogą w nim wziąć udział osoby dorosłe, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz zaburzeniami psychicznymi, bezrobotne lub nieaktywne zawodowo.

W ramach projektu przewidziano różnego rodzaju formy wsparcia, m.in.: indywidualne konsultacje z psychologiem i doradcą zawodowym; warsztaty kompetencji społecznych; konsultacje z lekarzem psychiatrii i lekarzem ds. fizjoterapii;  fizjoterapię i zajęcia terapeutyczne „Zdrowy kręgosłup”; poradnictwo zawodowe i pośrednictwo pracy; certyfikowane kursy zawodowe oraz płatne staże zawodowe.

Projekt „Niepełnosprawni-pełnosprawni w życiu społecznym i zawodowym 3″ jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nabór do projektu trwa do 11 lutego. Dokumenty rekrutacyjne można pobrać: w Biurze Projektu przy ul. Focha 71a (czynne codziennie w godz. 7-16), ze strony internetowej www.psoni.czest.pl, a także w Biurze Partnera Projektu przy ul. Limanowskiego 15/1 (czynne codziennie w godz. 10-19) i ze strony internetowej: www.proefecto.pl.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -