fbpx
Strona głównaWiadomościGmina Kłobuck podsumowała inwestycje minionego roku. Co udało się zrobić?

Gmina Kłobuck podsumowała inwestycje minionego roku. Co udało się zrobić?

Pomimo pandemicznych ograniczeń wszystkie inwestycje zaplanowane na 2021 r. w gminie Kłobuck zostały zrealizowane, a bieżące utrzymanie obiektów komunalnych i gminnej infrastruktury wykonywane było na poziomie lat ubiegłych.

Gmina Kłobuck podsumowała ubiegłoroczne inwestycje. Wiele z nich związanych było bezpośrednio z potrzebami zgłaszanymi przez samych mieszkańców. Obejmowały one m.in. inwestycje oraz inicjatywy lokalne, które w tak szerokim zakresie możliwe były do realizacji dzięki zewnętrznym środkom finansowym, które gmina pozyskiwała zarówno z programów krajowych, jak i międzynarodowych.

Do najważniejszych działań inwestycyjnych minionego roku można zaliczyć przebudowę i remonty gminnych dróg, II etap remontu odcinka drogi gminnej w miejscowościach Biała i Kopiec, którego koszt wyniósł ponad 3,5 mln zł czy remont ulicy Powstańców Śląskich w Kłobucku, to jedne z większych inwestycji. Ponadto zmodernizowano i wyremontowano ponad 6 km dróg gminnych.

Warto dodać, że stan dróg w gminie Kłobuck jest jedną z kwestii najczęściej podnoszonych przez mieszkańców w trakcie zebrań wiejskich, a także korespondencji kierowanej do urzędu, stąd znaczny postęp w tej dziedzinie należy rozumieć jako odpowiedź na ich oczekiwania.

Gmina Kłobuck podsumowała inwestycje minionego roku. Co udało się zrobić? 1
UM w Kłobucku

Z inwestycji w infrastrukturę sportową należy wspomnieć o przebudowie płyty głównej boiska znajdującego się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku wraz z wykonaniem odwodnienia i nawodnienia, wybudowaniu boiska do koszykówki przy ulicy Kochanowskiego w Kłobucku oraz rozpoczęciu budowy sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku.

Ponadto w gminnych szkołach i przedszkolach wykonano szereg prac remontowo-budowlanych. Dzięki temu pojawiły się nowe pracownie i stołówki, doposażono również place zabaw.

Nowe urządzenia zabawowe oraz elementy małej architektury pojawiły się również w Sołectwie Brody Malina oraz Gruszewnia. Z kolei na zbiorniku wodnym Zakrzew w Kłobucku wykonano prace konserwacyjno-remontowe infrastruktury wokół zbiornika.

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców na Targowisku Miejskim w Kłobucku zainstalowano monitoring, natomiast na parkingu obsługującym targowisko i centrum miasta pojawiła się nowoczesna toaleta publiczna.

Duży nacisk kładziemy również na ochronę środowiska i ekologię, stąd inwestycje w energooszczędne oświetlenie. Na terenie całej gminy został przeprowadzony szereg inwestycji związanych z budową i uzupełnieniem oświetlenia.

Natomiast przy ul. Harcerskiej w Kłobucku powstały nowe miejsca parkingowe, które z pewnością rozwiążą w pewnym stopniu problem parkowania przez mieszkańców okolicznych bloków.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -