Miniżużlowcy UKS Speedway Rędziny drużynowym wicemistrzem Polski 2021 roku

4 września 2021 roku na torze w Rybniku UKS Speedway Rędziny zdobył tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski 2021 w klasie 85-125cc.

UKS Speedway Rędziny - DMP 1

W sobotę na torze w Rybniku odbyły się finałowe zmagania o tytuł DMP. Drużyna UKS Speedway Rędziny, w składzie:

• Kapitan: Wiktor Andryszczak;
  • Miłosz Kowalski;
  • Krystian Gręda;
  • Oskar Kręglicki;
  • Maksym Zientara – rezerwa;

pod przewodnictwem trenera Józefa Kafla, po zaciętej rywalizacji wywalczyła srebrny medal, a tym samym tytuł Wicemistrza Drużynowych Mistrzostw Polski.

Drużyna zdobyła łącznie 32 punkty, a prym wiedli Wiktor Andryszczak wraz z Miłoszem Kowalskim, którzy wywalczyli po dziewięć „oczek” każdy.

Na szczycie podium ze złotym medalem stanęli młodzi zawodnicy z klubu Guks Speedway Wawrów z łącznie 36 punktami. Najlepiej w ich zespole pojechał Mikołaj Krok, który w pięciu startach zdobył jedenaście „oczek”. O jedno tylko mniej od niego wywalczył Filip Bęczkowski.

Natomiast na trzecim miejscu z 28 punktami uplasowali się zawodnicy gospodarzy MKMŻ Rybki Rybnik. Najlepszym zawodnikiem u nich okazał się Marcel Kowalik, który zdobył jedenaście punktów w tym turnieju. Zaraz za nim był Krzysztof Harendarczyk z siedmioma punktami w czterech biegach.

Sumując sobotnie zmagania, UKS Speedway Rędziny po raz trzeci melduje się w finale Drużynowych Mistrzostwa Polski, a po raz drugi zdobywa srebro.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów żużlowych.