fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaSportBartosz Smektała opuszcza Mistrzów Polski z Leszna i oficjalnie przechodzi do Eltrox...

Bartosz Smektała opuszcza Mistrzów Polski z Leszna i oficjalnie przechodzi do Eltrox Włókniarza!!!

Działacze Eltrox Włókniarza nie dali się nacieszyć wtorkową informacją o pozyskaniu Kacpra Woryny, a w środę oficjalnie przedstawili, że z drużyny Mistrza Polski Fogo Unii Leszno do częstochowskiego Eltrox Włókniarza przechodzi Bartosz Smektała!

Eltrox Włókniarz Częstochowa stawia na młodość! We wtorek działacze naszego klubu poinformowali o kontrakcie z Kacprem Woryną, natomiast w środę do kadry klubu dokooptowano jednego z najlepszych obecnie na świecie żużlowców młodego pokolenia – Bartosza Smektałę. 22-latek do tej pory reprezentował barwy Unii Leszno i transfer pod Jasną Górę jest dla niego pierwszą w karierze zmianą barw klubowych.

– Czasami żeby stać się lepszym zawodnikiem, trzeba podejmować ciężkie decyzje w życiu – przyznaje nowy zawodnik Eltrox Włókniarza Bartosz Smektała i po chwili dodaje: – To była ciężka decyzja, ale ten wybór był dla mnie czymś oczywistym. Musiałem wybrać Włókniarza, bo w tym klubie zawsze dobrze się czuje i zawsze dobrze mnie traktowali mnie tutaj ludzie. Bardzo dobrze rozmawiało mi się też z prezesem klubu – panem Michałem Świącikiem. To było dla mnie taką kartą przetargową.

Bartosz Smektała na świat przyszedł 22 sierpnia 1998 roku w Śremie. 15 lat później w barwach leszczyńskiej Unii stał się natomiast posiadaczem licencji żużlowej. Już rok później zadebiutował w najsilniejszej lidze świata. Z Bykiem na piersi wystartował w trzech meczach i razem z bonusami zapisał na swoim koncie 7 punktów. Dzięki temu na zakończenie rozgrywek stał się posiadaczem srebrnego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski. To był jednak dopiero początek jego sukcesów.

Sezon później wspólnie z kolegami z Unii Leszno sięgnął po złoty krążek w PGE Ekstralidze. Wynik ten powtarzał jeszcze w sezonach 2017-2020, za każdym razem będąc ważnym ogniwem swojego zespołu. Smektała zresztą już od czterech lat zachwyca regularną formą na poziomie średniej biegopunktowej rzędu 1,8 w najsilniejszej żużlowej lidze świata. W ostatnim sezonie (pierwszym jako senior) „Smyk” wziął udział w 80 wyścigach, w którym razem z bonusami wywalczył 149 punktów (średnia 1,863).

Udane występy w rozgrywkach ligowych to nie koniec sukcesów Bartosza Smektały. Nasz nowy nabytek szczególnie dobrze radził sobie w rozgrywkach międzynarodowych. Wspólnie z reprezentacją Polski aż czterokrotnie triumfował wszak w Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów (2016, 2017, 2018, 2019) i trzykrotnie w Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów (2015, 2016, 2017). Jeśli chodzi natomiast o jego największe indywidualne osiągnięcia, to 3 razy stawał na podium Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. W 2017 i 2019 roku zdobywał srebrne medale, a w 2018 roku tytuł mistrzowski.

Wielokrotnie zdobywał również krążki w imprezach rangi mistrzostw Polski. Z tego typu zawodów warto wymienić przede wszystkim jego złoty medal w Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Polski, który wywalczył w 2017 roku na torze w Rybniku.

Bartosz Smektała opuszcza Mistrzów Polski z Leszna i oficjalnie przechodzi do Eltrox Włókniarza!!! 1
rpt

Foto: Materiały prasowe klubu

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -