fbpx
Strona główna Polecane Częstochowa nie przestaje protestować w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego

Częstochowa nie przestaje protestować w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego

Częstochowa nie przestaje protestować w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

Częstochowa nie przestaje protestować w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego 1 Częstochowa nie przestaje protestować w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego 2 Częstochowa nie przestaje protestować w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego 3 Częstochowa nie przestaje protestować w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego 4 Częstochowa nie przestaje protestować w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego 5 Częstochowa nie przestaje protestować w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego 6 Częstochowa nie przestaje protestować w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego 7 Częstochowa nie przestaje protestować w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego 8 Częstochowa nie przestaje protestować w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego 9

Dzisiaj odbył się kolejny „spacer” częstochowianek i częstochowian, którzy nie zgadzają się na zaostrzenie prawa aborcyjnego. To była najkrótsza z dotychczasowych manifestacji, bo trwała niewiele ponad godzinę.

Jak zwykle „spacerowicze” zebrali się na placu Biegańskiego, a następnie przeszli Alejami, a potem al. Jana Pawła II pod częstochowskie sądy. Tradycyjnie już przed gmachem sądów odśpiewano hymn.

„Spacer” zakończył się na placu przed ratuszem.

Na początku z placu Biegańskiego wyruszyło około pół tysiąca osób. Po drodze, jak zwykle dołączali się kolejni „spacerowicze”.

Hasła niesione i wykrzykiwane przez protestujących od tygodnia pozostają te same – na głos w sprawie wolności wyboru, który TK odebrał Polkom ostatnim swoim orzeczeniem. Nie brakło jednak, nowych pomysłowych sloganów wypisanych na kartonach niesionych przez protestujących. “Hitem” tego protestu okazało się hasło:”Nawet Shrek nie chciałby żyć w takim bagnie”.

Mieszkańcy miasta nie ustępują. Zapowiadają, że tak długo, jak będzie to możliwe będą pojawią się na następnych „spacerach”. Już dziś umówili się na spotkanie w najbliższą sobotę.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here