Bartłomiej Kowalski trzeci w finale Brązowego Kasku w Gdańsku

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się junior Eltrox Włókniarz Częstochowa Bartłomiej Kowalski, który podczas finału Brązowego Kasku w Gdańsku zajął 3. miejsce.

Kowalski był jedynym reprezentantem Częstochowy podczas rozegrano w sobotę finału Brązowego Kasku, który odbył się na torze w Gdańsku. Reprezentant Eltrox Włókniarz po pięciu biegach zgromadził 10 punktów (2,2,3,1,2). 10 punktów miał również Denis Zieliński z GKM-u Grudziądz. Dlatego Kowalski i Zieliński zmierzyli się w biegu dodatkowym o 3. miejsce. Wygrał Kowalski i to junior Eltrox Włókniarza stanął na najniższym stopniu podium.

Zawody wygrał Mateusz Cierniak z Motoru Lublin, który wywalczył 12 punktów (3,3,w,3,3). Z 11 punktami (3,3,3,2,0) na 2. pozycji został sklasyfikowany Michał Curzytek z Betard Sparty Wrocław.