Kamil Stoch tegorocznym ambasadorem akcji „Bądź kumplem, nie dokuczaj”

0
302

Od paru dni na kanale dla dzieci Cartoon Network można zobaczyć skoczka narciarskiego, Kamila Stocha w kampanii „Bądź kumplem, nie dokuczaj”, skierowanej do dzieci i młodzieży.

Kamil Stoch tegorocznym ambasadorem akcji „Bądź kumplem, nie dokuczaj” 1
Fot: badzkumplem.cartoonnetwork.pl

To już szósta edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej pod tytułową nazwą organizowana przez stację Cartoon Network. W tym roku ambasadorem projektu jest Kamil Stoch, Mistrz Polski oraz Mistrz Świata w skokach narciarskich.

„Wartości takie jak życzliwość i fair play są mi szczególnie bliskie. Od kiedy pamiętam, kierowałem się nimi zarówno w sporcie, jak i w życiu. Dobro powraca – z tym przekazem chciałbym dotrzeć do każdej miejscowości, do każdej szkoły, do każdego dziecka. Apeluję do nauczycieli, opiekunów i rodziców: bądźmy w jednej drużynie, wspólnie realizujmy odpowiedzialną misję szerzenia wzajemnego szacunku” – tłumaczy Kamil.

Celem kampanii jest promowanie koleżeńskich zachowań i przeciwdziałanie dokuczaniu rówieśnikom wśród dzieci i młodzieży. Na stronie Cartoon Network zamieszczone zostały bezpłatne materiały edukacyjne przygotowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Są to m.in.

  • scenariusze lekcji;
  • przewodnik metodyczny dla nauczycieli;
  • mini zadania;
  • miniprojekty dla uczniów szkół podstawowych.

Klasy, które przyłączą się do akcji, otrzymają certyfikat „Klubu Kumpli”. Dodatkowo udostępniono na stronie porady dla dzieci i rodziców przygotowane we współpracy z Pracownią Psychologiczną NINTU.

Akcja Cartoon Network „Bądź kumplem nie dokuczaj” potrwa do 20 grudnia 2020 roku. Jej przekaz będzie wsparty przez media społecznościowe oraz ogólnopolską kampanię telewizyjną.

W ubiegłym roku ambasadorem akcji „Bądź kumplem, nie dokuczaj” był piłkarz Robert Lewandowski.

youtube.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here