fbpx
Strona głównaPolecanePomóżmy odmienić los podopiecznych częstochowskiego schroniska dla zwierząt

Pomóżmy odmienić los podopiecznych częstochowskiego schroniska dla zwierząt

Pomóżmy odmienić los podopiecznych częstochowskiego schroniska dla zwierząt.


Szukamy domów dla wspaniałych czworonogów. Dzisiaj prezentujemy kolejne psy i koty, które są pod opieką Schroniska dla Zwierząt w Częstochowie. Liczymy na Państwa odzew i pomoc. Kto wie, może dzięki Wam uda się znaleźć dla tych wspaniałych zwierzaków kochający dom.

Dalia (ur.2008) w schronisku od 24 stycznia 2014 roku.

Pomóżmy odmienić los podopiecznych częstochowskiego schroniska dla zwierząt 1


Dalia to wspaniała sunia, jednak jej życie nie było łatwe. Co prawda wychowała się na ogromnej posesji, jednak człowieka widziała bardzo rzadko. Gdyby nie wrażliwi sąsiedzi, na pewno umarłaby z głodu. Piękny, duży dom, posesja składająca się z kilku działek, a na niej dramat kilku psów. Strasznie wychudzone, zmarznięte i wystraszone zwierzęta. Kontakt z właścicielem był bardzo trudny, dopiero z udziałem Funkcjonariuszy Policji udało się dotrzeć do starszego, schorowanego pana. Zabranie psów nie było łatwe, gdyż nigdy wcześniej nie miały na swojej szyi obroży czy smyczy, żyły jak półdzikie psy. Nie znały głaskania, przytulania, a człowieka znały jedynie przez ogrodzenie. Na szczęście udało się i tego zimnego, styczniowego dnia, Dalia wraz z rodzeństwem rozpoczęła nowe życie. Najmłodsze pieski po zakończeniu kwarantanny, szybko znalazły nowe, kochające domy. Jednak Dalia wciąż czeka na ten szczęśliwy dzień.

Pomóżmy odmienić los podopiecznych częstochowskiego schroniska dla zwierząt 2

Praca z nią wymaga wiele cierpliwości, czasu i spokoju. Dzięki Wolontariuszom, sunia zaczęła wychodzić z boksu i powoli uczy się spacerowania na smyczy. Dalia potrzebuje spokojnego i odpowiedzialnego domu. Przed adopcją wskazane są spacery zapoznawcze w celu nawiązania pozytywnej relacji z suczką. Konieczna będzie również wizyta przedadopcyjna.
Boks: A 32, numer karty: 66/14

Kontakt w sprawie adopcji: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie ul. Gilowa 44/46 tel. 34 361-65-66

Olena (ur.2007) to duża, bardzo mądra i sympatyczna sunia.

Pomóżmy odmienić los podopiecznych częstochowskiego schroniska dla zwierząt 3

Jest niezwykle łagodna, opanowana i radosna. Przyjazna zarówno w stosunku do ludzi, jak i innych zwierząt. Grzecznie chodzi na smyczy. Uwielbia spacery, bo dzięki nim może poznać kawałek świata poza boksem i co najważniejsze poczuć bliskość człowieka, której tak bardzo jest spragniona, i której tak bardzo potrzebuje. Olena to naprawdę wspaniała sunia i jeśli tylko dostanie taką szansę, będzie wspaniałą przyjaciółką dla całej rodziny. Trafiła do Schroniska dnia 15.08.2014 r. !!!

Pomóżmy odmienić los podopiecznych częstochowskiego schroniska dla zwierząt 4

Boks: O 1, numer karty: 479/14

Kontakt w sprawie adopcji: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie ul. Gilowa 44/46 tel. 34 361-65-66

Lambada (ur. 2019) to piękna, młoda, energiczna i ciekawska kotka.

Pomóżmy odmienić los podopiecznych częstochowskiego schroniska dla zwierząt 5

Raz adoptowana – ponownie trafiła do schroniska dnia 15.09.2020r. Nowy “dom” nie dał jej za dużo czasu na aklimatyzację… Nie znamy szczegółów, ale znamy naszą Lambadkę – więc przypuszczamy, że jej energia, chęć zabawy i gwałtowne zmiany nastroju przerosły niedoszłych opiekunów… Adoptując żywą istotę, jaką jest kot, musimy pamiętać, że to nie ozdoba kanapowa. Że ma ząbki i pazurki i ogromne pokłady energii, którą to my, ludzie powinniśmy ukierunkować.
Szukamy dla naszej Lambasi odpowiedzialnego domu, który rozumie kocie zachowania i pozwoli tej pięknej kotusi mieć własną życiową przestrzeń. Wszak wiemy, że dom i miłość pozwalają naszym podopiecznym pokazać ich prawdziwe charaktery. Bo warunki schroniska, niestety temu nie sprzyjają w żadnej mierze. Szczególnie przymusowy pobyt w małym boksie z wieloma innymi, nieznanymi przecież wcześniej kotami…

Pomóżmy odmienić los podopiecznych częstochowskiego schroniska dla zwierząt 6


Lambada od kilku tygodni nosi obrożę feromonową i widzimy już efekty – coś na kształt rozejmu zapanowało między małą wojowniczką a pozostałymi mieszkańcami boksu nr 1.
Może Lambada czeka właśnie na Ciebie?

Boks: DK LS 1, numer karty: 66/20

Kontakt w sprawie adopcji: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie ul. Gilowa 44/46 tel. 34 361-65-66

Rufus (ur. 2015) to sympatyczny i miły kocurek.

Pomóżmy odmienić los podopiecznych częstochowskiego schroniska dla zwierząt 7

Duża czarna puma, o przepięknym futerku i magicznych oczach. Taki jest nasz Rufi. Lubi kontakt z człowiekiem i głaskanie. Trudno mu zrobić dobrą fotkę, gdyż zamiast pozowania zdecydowanie bardziej woli pieszczoty. Czeka na nowy dom od dnia 28-07-2020r.

Pomóżmy odmienić los podopiecznych częstochowskiego schroniska dla zwierząt 8


Czarne koty nie przynoszą pecha, a Rufus jedynie, co może wnieść do Twojego domu, to mnóstwo swojej kociej miłości.
Boks: DK LS 3, numer karty: 181/20

Kontakt w sprawie adopcji: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie ul. Gilowa 44/46 tel. 34 361-65-66

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here