W Krzepicach powstanie nowa jednostka organizacyjna

0
115

13 listopada 2020 roku w trakcie sesji Rady Powiatu Kłobuckiego podjęto uchwałę o powołaniu nowej jednostki organizacyjnej Środowiskowego Domu Samopomocy.

Jak już wiadomo, Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzepicach ma powstać w przebudowanych pomieszczeniach ośrodka zdrowia. Znajdą się tutaj: nowa dobudowana klatka schodowa oraz winda. Powiat Kłobucki na tę inwestycję otrzymał wsparcie w wysokości 1 350 000 zł, a jej budowę prowadzi Krzepicka firma, która zobowiązała się zakończyć pracę do 18 grudnia 2020 roku.

–  „Nowa placówka, stworzona przez Powiat Kłobucki, będzie przeznaczona do dziennego pobytu osób niepełnosprawnych. To kolejne zadanie realizowane przez nasze starostwo na rzecz osób potrzebujących pomocy” – mówi starosta Henryk Kiepura.

Nowa jednostka organizacyjna zostanie uruchomiona w pierwszych tygodniach 2021 roku. Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy znajdą tu fachową pomoc fizjoterapeutów czy psychologów.

Znajdzie w niej miejsce 20 podopiecznych z Powiatu Kłobuckiego, w pierwszej kolejności będą to osoby niepełnosprawne. Dodatkowo zostaną także przeniesieni tutaj podopieczni z powstałej 2 lata temu podobnej jednostki w Hutce, której działalność w pierwszym roku była finansowana przez Powiat Kłobucki, a w roku bieżącym działalność jednostki współfinansował Powiat Kłobucki, Gmina Wręczyca Wielka i Gmina Przystajń,  których to mieszkańcy są uczestnikami Klubu.

Gotowa placówka powinna spełniać najwyższe standardy i na długo zaspokoić potrzeby niepełnosprawnych mieszkańców powiatu kłobuckiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here