Bezpłatne badanie mammograficzne w Częstochowie

0
658
mammobus

Powracają bezpłatne badania mammograficzne przeprowadzane przez grupę LUXMED, które są finansowane przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

mammografia
Fot. pixabay.com

Badania będą przeprowadzane w mobilnych pracowniach mammograficznych z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w zakresie wyposażenia techników, dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej, oraz obsługi pacjentów.

Tylko trzy Panie na raz będą mogły przebywać w busie, daje to możliwość dystansu 2 metrów. Przed badaniem pracownicy zmierzą temperaturę pacjentkom oraz poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji będą także środki do dezynfekcji rąk. Maseczka obowiązkowa!

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które:

  • Są ubezpieczone;
  • Nie są leczone z powodu raka piersi;
  • Nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy;
  • Są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna LUXMED będzie do dyspozycji Pań na ul. Jagiellońskiej 30, przy markecie Kaufland 14 maja 2021 roku w godzinach od 8:00 do 15:00.

Na badanie trzeba się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie http://www.mammo.pl/formularz. Do rejestracji będzie potrzebny dowód osobisty, a na samą już kontrolę poprzednie zdjęcia mammograficzne. Skierowanie nie jest wymagane i w badaniu można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania.

Pamiętajmy drogie Panie, systematyczne i dokładne badanie może w zdecydowany sposób przyczynić się do wykrycia nowotworu na wczesnym etapie rozwoju, a co za tym idzie szybkie podjęcie leczenia.