fbpx
Strona głównaPolecaneW Alejach uzupełniają zieleń po zimie. Rośliny sponsoruje firma, która współpracuje z...

W Alejach uzupełniają zieleń po zimie. Rośliny sponsoruje firma, która współpracuje z miastem w ramach dofinansowanego przez Unię projektu

Chodzi o miejski projekt „Zawodowa Współpraca”. Wykonawcą prac i sponsorem krzewów jest firma Dark-Land – Szkółka Drzew i Kwiatów Ozdobnych z Rzerzęczyc, w której w ramach kolejnej edycji miejskiego projektu „Zawodowa Współpraca” staż pracowniczy ma odbyć 6 osób. Koszty stażu w wymiarze 150 godzin i wartości 2 tys. zł, będą refundowane ze środków tego unijnego projektu.

W ciągu najbliższych dni Aleje wzbogacą się sukcesywnie o krzewy irgi karłowatej i irgi Dammera, tawuły brzozolistnej i gęstokwiatowej, jałowca łuskowatego, mikrobioty syberyjskiej, trzmieliny Silver Queen oraz róży okrywowej białej.

Łącznie w tej części Śródmieścia dosadzonych zostanie ponad 3 tysiące krzewów, według planu uzgodnionego z Centrum Usług Komunalnych oraz Wydziałem Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta.

„Zawodowa współpraca” to projekt wspierający jednocześnie młodzież, szkoły i przedsiębiorców.. Miasto w ubiegłym roku zdobyło 3,7 mln zł unijnych środków na trzy kolejne jego edycje, które będą realizowane równolegle do końca sierpnia 2022 r. Jednocześnie do lutego 2022 r. trwać będzie jeszcze druga edycja projektu, pierwsza została zakończona.

Łączna wartość kolejnych edycji „Zawodowej współpracy” to ponad 17 mln zł.

(fot. UM Częstochowa)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -