fbpx

Aukcja Wielkiego Serca Fundacji Anny Dymnej. Do udziału w niej zachęca częstochowska malarka Izabela Kita

Trwa XXXll Aukcja Wielkiego Serca na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 1 im. Jana Matejki w Krakowie. O obrazy można walczyć do 25 listopada. Wśród licytowanych jest obraz częstochowskiej artystki Izabeli Kity.

Od 14 listopada trwa XXXII Aukcji Wielkiego Serca na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Jana Matejki w Krakowie. Uczy się w nim 400 dzieci, z czego prawie 100 mieszka w internacie. To dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, często z ubogich rodzin, w większości wymagające stałej opieki lekarskiej. Głównym źródłem finansowania ośrodka jest organizowana cyklicznie aukcja dzieł sztuki.

Wśród wielu prac, znalazł się obraz pochodzący z cyklu „ptasich koncertów” (akryl na płótnie, 50×50 cm, datowany 2023, sygnowany), którego autorką jest częstochowska artystka Izabela Kita.

-Co roku o tej porze ma swój finał Aukcja Wielkiego Serca. Od lat biorę w niej udział. Zawsze była wielkim świętem pomagania i sztuki. Do czasu pandemii finał miał miejsce w Centrum Sztuki i Kultury Japońskiej Mangha w Krakowie, gdzie gospodynią wieczoru była Anna Dymna. Po pandemii aukcja przeniosła się do internetu. Nadal jest ważnym punktem w kalendarzu – opowiada malarka. – Nadchodzi grudzień, więc myślę, że to dobry pomysł, żeby przyłączyć się do licytacji, pomóc i jednocześnie zdobyć prezent na świąteczne okazje – dodaje.

Aukcja Wielkiego Serca Fundacji Anny Dymnej. Do udziału w niej zachęca częstochowska malarka Izabela Kita 2
Obraz z cyklu ”Koncert” Izabeli Kity

Licytacja potrwa do 25 listopada do godz. 16. Aktualna cena obrazu z cyklu „Koncert” wynosi 900 zł. Można go licytować TUTAJ (pozycja 072).

Oprócz dzieła Izabeli Kity na ludzi o gorących sercach czekają także prace innych artystów pochodzących z Częstochowy, jak m.in. Małgorzata Stępniak (pozycja 157), Dariusz Ślusarsky (pozycja 164) czy Tomasz Sętowski (pozycja 145).

red.