fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowaArtur Barciś został laureatem Nagrody Teatru Polskiego Radia

Artur Barciś został laureatem Nagrody Teatru Polskiego Radia

Związany w Częstochową i naszym regionem aktor Artur Barciś znalazł się w gronie laureatów Nagród Teatru Polskiego Radia.

Miło nam poinformować, że urodzony w Kokawie w gminie Mykanów, znany i bardzo lubiany aktor Artur Barciś znalazł się w gronie laureatów Nagród Teatru Polskiego Radia. Tu zaznaczyć trzeba, że artysta nigdy nie ukrywa tego, jak mocno związany jest z regionem częstochowskim i samą Częstochową. Sympatię widzów przyniosła mu przed laty rola Tadeusza Norka w “Miodowych latach”. Później wraz z Cezarym Żakiem powtórzyli sukces w serialu “Ranczo”, pierwszy grał tam podwójną rolę wójta i plebana, drugi (Barciś właśnie) – przebiegłego Czerepacha. I choć właśnie z serialami go kojarzymy, to Artur Barciś jest przede wszystkim doskonałym aktorem teatralnym. Od 1984 r. związany jest z Teatrem Ateneum w Warszawie. Wiele zasług ma również jeśli chodzi o teatr radiowy. Dowodem tego jest właśnie ostatnia nagroda.

Tzw. Wielkie Splendory przyznano już po raz 33. Teatr Polskiego Radia przyznał nagrody za wybitne kreacje aktorskie oraz uhonorował osoby szczególnie zasłużone dla radiowej sceny.

– Laureatami Wielkiego Splendora – nagrody przyznawanej od 1988 r. za najlepsze kreacje w słuchowiskach oraz twórczy wkład na rzecz rozwoju i umacniania rangi radia artystycznego w Polsce – zostali: aktorka Barbara Zielińska oraz aktor, scenarzysta i reżyser Artur Barciś – informuje na swojej stronie www.polskieradio24.pl – Polskie Radio.

– Dziękuję Teatrowi Polskiego Radia. Rzadko dostaję jakieś nagrody, więc cieszę się tym bardziej. To nagroda szczególna, bo tego co gram nie widać. Radość umniejsza trochę fakt, że żyjemy w czasach, w których nie mogłem odebrać tej zaszczytnej statuetki osobiście – napisał na swojej stronie na Facebooku Artur Barciś.

Z kolei nagrodę specjalną – Splendor Splendorów im. Krzysztofa Zaleskiego otrzymał Marek Barbasiewicz, zaś Honorowym Wielkim Splendorem wyróżniono reżysera Wojciecha Marczewskiego.

Dotychczas nagrodzono blisko 150 znakomitych artystów i legendarnych twórców teatralnych, w tym m.in. Stanisławę Celińską, Krzysztofa Globisza, Andrzeja Seweryna i Henryka Talara.Gospodarzem tegorocznej uroczystości był dyrektor i główny reżyser Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła. Gala – bez udziału publiczności – odbyła się w Studiu S3 Polskiego Radia. Streaming wydarzenia udostępniono na Facebooku Teatru Polskiego Radia, na kanale YouTube Polskiego Radia oraz w portalu PolskieRadio.pl.

A. Kostyra

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here