fbpx
Strona głównaPolecaneWzdłuż alei Armii Krajowej wymieniają słupy. Trwa też montaż nowego oświetlenia. Kierowcy...

Wzdłuż alei Armii Krajowej wymieniają słupy. Trwa też montaż nowego oświetlenia. Kierowcy muszą się liczyć z pewnymi utrudnieniami


Wzdłuż alei Armii Krajowej wymieniają słupy. Trwa też montaż nowego oświetlenia. Kierowcy muszą się liczyć z pewnymi utrudnieniami.

[post_gallery]


Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie, dzisiaj rozpoczęły się roboty na alei Armii Krajowej polegające na demontażu wszystkich starych żelbetowych słupów trakcyjnych. Prace odbywają się w ramach modernizacji torowiska. Demontaż obydwa się wzdłuż torów tramwajowych na odcinku al. Armii Krajowej od alei Wyzwolenia aż do alei Jana Pawła II.
Kierowcy jadący al. Armii Krajowej muszą się liczyć z pewnymi utrudnieniami.

-Wykonanie zaplanowanych prac będzie wymagało zmian w organizacji ruchu, polegających głównie na wyłączeniu z ruchu krótkiego odcinka jednego pasa jezdni, szerokości ok. 3m wzdłuż krawężnika, przy kolejnych stanowiskach słupowych – informuje MZDiT. – Roboty nie będą wymagały zmian w funkcjonowaniu komunikacji publicznej, jednakże spowodują pewne utrudnienia w ruchu kołowym.


Równolegle w demontażem starych słupów trakcyjnych, trwa wymienia słupów oświetleniowych znajdujących się po obu stronach większości odcinków budowy pomiędzy Północą a Rakowem.

Nowe, estetyczne instalacje zastępują zdezelowane i szpetne egzemplarze – przekazuje rzecznik prasowy MZDiT Maciej Hasik. – Wszystkie uzbrojone są w nowe oprawy typu LED, które montowane są także na konstrukcjach trakcyjnych. Łącznie miejska sieć oświetleniowa wzbogaci się o: 107 słupów i 382 oprawy LED.
(fot. MZDiT Częstochowa)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here