fbpx
Strona głównaPolecaneArtur Barciś, Marek Ślosarski i Olek Klepacz przypomną kierowcom o potrzebie rozsądnej...

Artur Barciś, Marek Ślosarski i Olek Klepacz przypomną kierowcom o potrzebie rozsądnej jazdy. Ruszyła kampania profilaktyczna „Głos rozsądku”

W Teatrze imienia Adama Mickiewicza w Częstochowie Częstochowie Komendant Miejski Policji w Częstochowie inspektor Dariusz Atłasik zainaugurował kampanię profilaktyczną częstochowskiej drogówki „Głos rozsądku”. Wspólnie z zastępcą Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego aspirantem sztabowym Grzegorzem Wilczyńskim podziękował osobom, które zaangażowały się w ten policyjny projekt. Byli to artyści związani z Częstochową, aktorzy oraz muzyk, ale także kierowca rajdowy.

Głosy rozsądku Artura Barcisia, Teresy Dzielskiej, Marka Ślosarskiego, Michała Kuli, Olka Klepacza i Łukasza Pieniążka, Tomasza Gromka i Marty Saternus apelują do kierowców o bezpieczną jazdę, rozwagę, rozsądek i przestrzeganie limitów prędkości. Spoty nagrane z ich udziałem będą nadawane w rozgłośniach radiowych oraz w sieci internetowej.

– Akcja ma na celu dotarcie do wyobraźni wszystkich uczestników ruchu drogowego i uświadomienie, że droga jest dla wszystkich, a przepisy na niej obowiązujące powinny być bezwzględnie respektowane – przekazała podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka częstochowskiej policji. – Rozsądek, ostrożność, wzajemny szacunek i życzliwość, powinny towarzyszyć nam na co dzień.

Partnerami akcji są: Teatr imienia Adama Mickiewicza w Częstochowie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie i Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie.

„Co roku w Częstochowie dochodzi do 500 zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierną prędkością, w których 4 osoby zostają zabite, a 94 odnoszą poważne obrażenia. Zwolnij” – namawia z nagraniu Artur Barciś, a Olek Klepacz apeluje do kierujących: „Kierowco! Pamiętaj o przestrzeganiu ograniczeń prędkości. Mamy tylko jedno życie.”

Kierowca rajdowy Łukasz Pieniążek przekonuje: “Brawurę, pośpiech i adrenalinę zastąp zdrowym rozsądkiem. Dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze”.

“Rocznie w Częstochowie i powiecie ginie 15 osób, a 675 zostaje rannych. Zwolnij. Nie bądź następny” – to treść spotu nagranego przez Marka Ślosarskiego.

Aktor Michał Kula z kolei przypomina: “Pieszy to niechroniony uczestnik ruchu drogowego. W zderzeniu z twoim pojazdem odniesie bardzo poważne obrażenia lub zginie. Zwolnij przed przejściem”.

“Kierowco zwolnij! Żyj i pozwól żyć innym” – apeluje Teresa Dzielska.

Poniżej wszystkie nagrane przez uczestników akcji spoty:

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -