fbpx
Strona głównaPolecaneSpodziewane przymrozki i marznący deszcz. MZD stawia w stan gotowości sprzęt zimowy...

Spodziewane przymrozki i marznący deszcz. MZD stawia w stan gotowości sprzęt zimowy i apeluje do kierowców – „Zdejmijcie nogę z gazu!”

Dzisiaj w nocy i jutro nad ranem spodziewane są przymrozki oraz opady deszczy i śnieg. W związku z takimi prognozami, Miejski Zarząd Dróg stawia w stan gotowości służby odpowiedzialne za akcję „Zima”.

Już dzisiaj, przez dobę powołana będzie stuprocentowa gotowość do wyjazdu 21 zestawów specjalistycznego sprzętu firmy wykonawcy zimowego utrzymania miasta.

– Występować mogą przygruntowe przymrozki, opady deszczu przy jednoczesnym spadku temperatury mają zamieniać się we wtorek rano w deszcz ze śniegiem i śnieg, nawierzchnie dróg i chodników mogą być śliskie – przekazuje Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZD. – Dlatego niewykluczone jest prewencyjne posypywanie ulic naszego miasta w nocy. Sytuacja jest i będzie na bieżąco monitorowana, a podejmowane działania w ramach drogowej akcji „Zima” będą adekwatne do panujących warunków atmosferycznych wieczorem i rano – dodaje rzecznik.

W związku z przewidzianym pogorszeniem pogody, służby miejskie apelują do  pieszych i osób za kierownicą – „Noga z gazu!”.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -