fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaBezpieczeństwoKłobuccy kryminalni zatrzymali mężczyznę za rozbój z użyciem gazu obezwładniającego

Kłobuccy kryminalni zatrzymali mężczyznę za rozbój z użyciem gazu obezwładniającego

Kłobuccy funkcjonariusze zatrzymali 29-latka, podejrzanego o dokonanie rozboju z użyciem gazu obezwładniającego. Do zdarzenia doszło w sobotę, 5 marca w sklepie spożywczo – monopolowym przy ul. Paderewskiego w Kłobucku.

W sobotę, 5 marca, około godziny 21.50 miał miejsce napad, do którego doszło w sklepie spożywczo-monopolowym przy ul. Paderewskiego w Kłobucku. Z ustaleń policji wynikało, że zamaskowany sprawca wszedł do sklepu, gdzie użył gazu obezwładniającego wobec znajdującej się w środku ekspedientki. Następnie ukradł znajdujące się w kasie pieniądze.

Po kradzieży pieniędzy, zamaskowany mężczyzna wybiegł ze sklepu i uciekł. Ekspedientka, wobec której sprawca użył gazu, nie doznała poważnych obrażeń ciała i na miejscu została zaopatrzona przez zespół karetki pogotowia ratunkowego.

O zdarzeniu oficer dyżurny kłobuckiej komendy został powiadomiony przez przypadkowego świadka, którym był klient. Przyszedł on do sklepu po napadzie. Na miejsce skierowano mundurowych, kryminalnych z technikiem kryminalistyki oraz przewodnika z psem tropiącym. Zabezpieczono również nagrania z monitoringu wizyjnego.

rozbój
źródło: KMP Kłobuck

Intensywna praca kłobuckich śledczych pozwoliła wytypować mężczyznę, który mógł mieć związek z rozbojem, natomiast przypuszczenia kryminalnych potwierdziły się podczas dalszych czynności realizowanych w sprawie. W konsekwencji, w miniony poniedziałek 14 marca, policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Kłobucka, który na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut rozboju z użyciem gazu obezwładniającego.

Mężczyzna przyznał się do postawionych mu zarzutów i wyjaśnił okoliczności zdarzenia. 15 marca, na wniosek śledczych i prokuratora, częstochowski sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Za rozbój grozi mu 12 lat więzienia.

LNŚ

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -