Długo wyczekiwane otwarcie kompleksu basenowego AQUARA

0
937
AQUARA_front

W Radomsku niedługo odbędzie się wielkie otwarcie długo wyczekiwanego nowoczesnego kompleksu basenowego – AQUARA.

AQUARA_wanny
fot. UM w Radomsku

Jak zapowiedzieli Radni Miasta Radomsko, już niedługo (jeszcze w wakacje) zostanie otwarty nowoczesny kompleks basenowy mieszczący się przy ul. Św. Jadwigi Królowej w Radomsku. Miłośnicy pływania będą mogli korzystać z kompleksu od 20 sierpnia.

Otwarcie nowego basenu w Radomsku z przyczyn technicznych (ogromne wady budowlane, o tym pisaliśmy TUTAJ) nie mogło odbyć się tak, jak wcześniej planowano. Dopiero po naprawieniu wad Radni Miasta Radomsko podpisali protokół odbioru końcowego nowego obiektu.

AQUARA_sportowy
fot. UM w Radomsku

W skład inwestycji wartej ponad 33 miliony zł wchodzi:

  • 6-torowy basen pływacki wraz z widownią;
  • basen szkoleniowo-rekreacyjny wyposażony w gejzery powietrzne;
  • bicze wodne i kaskady do masażu;
  • brodzik dla dzieci;
  • saunarium (sucha, parowa i na podczerwień);
  • wanny do hydromasażu do zastosowania kąpieli borowinowej, ługowej i masażu wodnego;
  • 5 pokoi gościnnych dwuosobowych i czteroosobowych;
  • Restauracja;
  • zewnętrzny basen wyposażony w 50-metrową zjeżdżalnię i wodny plac zabaw;
  • park edukacyjny dla najmłodszych.

Oficjalne otwarcie AQUQRA odbędzie się 20 sierpnia 2021 roku o godzinie 14:00, natomiast od godziny 15:00 każdy będzie mógł za darmo przez jedną godzinę przetestować nowy kompleks basenowy.

W trakcie imprezy inauguracyjnej pt. „Gramy na fali” m.in. pokazy pływania synchronicznego, warsztaty nurkowania, zabawy z „syrenami”, laser show, występy artystyczne i zabawa z DJ-em. Całość imprezy uświetni koncert Sylvii Novak (pochodzącej z okolic Radomska piosenkarki, modelki i aktorki grającej m.in. w filmach Patryka Vegi oraz znanej z występów w telewizji).

Kompleks „AQUARA” będzie czynny od godz. 9:30 do 21:30 we wszystkie dni tygodnia z wyjątkiem ustawowych dni wolnych od pracy (poza niedzielami) oraz podczas corocznej przerwy technologicznej. Korzystanie z niego będzie możliwe dzięki aktywowanej w Punkcie Obsługi Klienta opasce na nadgarstek z elektronicznym czipem Systemu Elektronicznej Obsługi Klienta (transponder).

Wyjście z basenu możliwe będzie po oddaniu opaski i rozliczeniu się w Punkcie. Dzieci do lat 13 mogą przebywać w Kompleksie AQUARA jedynie pod stałą opieką osób dorosłych.

Natomiast wstęp do wodnego placu zabaw oraz parku edukacyjnego będzie bezpłatny i możliwy codziennie przy sprzyjających warunkach pogodowych.

AQUARA_wodnyplac
fot. UM w Radomsku

Dodatkowo przewidziane są atrakcyjne zniżki dla dzieci i młodzieży, rodzin z dziećmi, posiadaczy karty dużej rodziny oraz w czasie trwających codziennie do godz. 14:00 Happy Hours.

Jedyny limit, jaki obowiązuje na terenie obiektu to maksymalna liczba osób – 120, która może w danym momencie przebywać w budynku kompleksu.

film. MOSiR Radomsko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here