fbpx
Strona głównaPolecaneTrwa spis powszechny. W czwartek przy „Jagiellończykach” pomogą w samospisie rachmistrzowie spisowi

Trwa spis powszechny. W czwartek przy „Jagiellończykach” pomogą w samospisie rachmistrzowie spisowi

Trwa spis powszechny. W czwartek przy „Jagiellończykach” pomogą w samospisie rachmistrzowie spisowi.

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. GUS zbiera dane na nasz temat do końca września. Ze względu na pandemię tym razem rachmistrzowie nie będą tak często chodzić po domach, jak w trakcie poprzednich spisów. Każdy może dokonać tzw. samopisu za pośrednictwem internetu.
Przypominamy, że udział w spisie jest obowiązkowy.

Miejskie Biuro Spisowe w Częstochowie organizuje w czwartek, 24 czerwca, kolejną plenerową akcję, w trakcie której będzie można skorzystać ze stanowisk do samospisu internetowego przy Centrum Handlowym Jagiellończycy.

Tego dnia, mieszkańcy Częstochowy, którzy do tej pory nie wzięli udział w spisie, będą mogli zrealizować obowiązek spisowy na przygotowanych specjalnie stanowiskach do samospisu internetowego w plenerze. Przedstawiciele Urzędu Miasta będą czekać na chętnych w godzinach od 10 do 14 przy Centrum Handlowym Jagiellończycy, w pobliżu mini ronda obok tzw. okrąglaka.

Władze Częstochowy przypominają, że ciągle
można też korzystać ze stanowisk spisowych w głównym budynku Urzędu Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej – w godzinach pracy urzędu. Są zlokalizowane przy punkcie informacyjnym w głównym holu urzędu.

Ważne: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 potrwa do 30 września 2021 r. Podstawową  metodą jest samospis internetowy. Odbywa się poprzez stronę spis.gov.pl za pośrednictwem formularza spisowego.

Dokonując samospisu należy wykazać wszystkie osoby, które w dniu 31.03.2021 r. o godzinie 24:00 mieszkały pod danym adresem. Wszystkie dodane i prawidłowo spisane osoby są zwolnione z obowiązku samospisu. Oznacza to, że osoby te nie muszą samodzielnie logować się do aplikacji spisowej, aby dokonać samospisu.

Spisanie się przez internet daje możliwość wzięcia udziału w loterii i wygrania atrakcyjnych nagród. Wchodząc na stronę www.spis.gov.pl można spisać się w dogodnej dla siebie chwili i pobrać unikatowy kod uprawniający do udziału w loterii. Można zgłosić go na stronie loteria.spis.gov.pl. Przyjmowanie zgłoszeń do loterii trwa do 7 lipca 2021 r.

Jeżeli nie możemy spisać się we własnym zakresie, można zadzwonić na infolinię: 22 279 99 99 i spisać się przez telefon lub – tak jak wyżej wskazujemy – odwiedzić najbliższy urząd gminy, gdzie na czas trwania spisu są przygotowane specjalne stanowiska.

Jeśli nie spiszemy się przez internet ani przez telefon, skontaktuje się z nami rachmistrz spisowy, dzwoniąc z numeru 22 828 88 88. Zgodnie z ustawą nie można odmówić mu przekazania danych. Tożsamość rachmistrza spisowego można potwierdzić, dzwoniąc na infolinię spisową 22 279 99 99.

Uwaga! Od 23 czerwca rozpoczynają się też wywiady bezpośrednie. Jeżeli ktoś nie spisał się dotychczas przez internet lub telefonicznie do jego drzwi może zapukać rachmistrz spisowy.


- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here