fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecanePochodząca z Częstochowy Anna Rozenberg debiutuje pierwszym tomem serii o inspektorze Redfernie

Pochodząca z Częstochowy Anna Rozenberg debiutuje pierwszym tomem serii o inspektorze Redfernie

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” zaprasza w piątek, 30 lipca na spotkanie z Anną Rozenberg. Pretekstem jest jej debiutancka powieść „Maski pośmiertne”. To pierwszy tom serii o inspektorze Davidzie Redfernie.

Anna Rozenberg pochodzi z Częstochowy, jednak na co dzień mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii. To redaktorka, pisarka, ekonomistka z podróżniczym zacięciem.

Jest czterokrotną laureatką konkursu na opowiadanie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Literacko zadebiutowała bajką terapeutyczną dla dzieci na łamach częstochowskiego tygodnika „7Dni”. Wkrótce jej opowiadania ukazały się w antologiach „Czas zbrodni” (2015) oraz „Nikomu się nie śniło” (2017). Rozenberg prowadzi również portal redakcje.com.pl, za pomocą którego pomaga szlifować teksty literackie i komercyjne. Każdą wolną chwilę wykorzystuje na czytanie kryminałów, egzotyczne wyprawy i… głaskanie kotów, których jest ponoć niekwestionowaną wielbicielką.

Pochodząca z Częstochowy Anna Rozenberg debiutuje pierwszym tomem serii o inspektorze Redfernie 1
Okładka książki „Maski pośmiertne” (mat. prasowe


W marcu tego roku nakładem wydawnictwa Czwarta Strona Kryminału ukazała się jej debiutancka powieść zatytułowana „Maski pośmiertne”. To pierwszy tom z planowanej serii o inspektorze Davidzie Redfernie.

„Inspektor David Redfern otrzymuje wezwanie do akcji udaremnienia zamachu w katedrze w Guildford. W czasie interwencji odkrywa, że terrorystą jest jego dawny przyjaciel i partner, Adrian Bones. Broniąc się przed niezrównoważonym napastnikiem, policjant oddaje śmiertelny strzał. Wkrótce targany poczuciem winy opuszcza Guildford i rozpoczyna służbę w Woking. Niedługo po tym, jak Redfern przybywa do Woking, w miasteczku zostają znalezione zmasakrowane zwłoki. Ofiarą brutalnego mordu jest polska turystka. Kobieta przyjechała do Anglii z mężem, który teraz zaginął bez śladu. Pierwsze śledztwo inspektora szybko się komplikuje – współpracownicy są nieufni, a materiał dowodowy niczego tak naprawdę nie wyjaśnia. Śmierć Polki to jednak niejedyna zagadka, którą Redfern musi rozwiązać. W Dover wyłowiono ciało mężczyzny. Topielec to zastrzelony przez Redferna Adrian Bones. Policjant bez chwili zawahania rozpoczyna prywatne śledztwo. Nie podejrzewa, że ktoś zapragnie uciszyć go za wszelką cenę” – czytamy w zapowiedzi książki.

Więcej o swojej debiutanckiej powieści Anna Rozenberg opowie już w piątek, 30 lipca podczas spotkania w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1). To kolejne już wydarzenie organizowane w tej instytucji, które promuje twórczość autorów związanych z Częstochową. Tylko ostatnio o swoim debiucie „Czynności wyjaśniające” opowiadał tu Sebastian Bachniak.

Wydarzenie zaplanowano na godz. 19. Wstęp jest wolny, jednak ograniczonym wytycznymi sanitarnymi. Szczegóły na: gaudemater.pl.

ZS

Czytaj także: Parada koni zainaugurowała w Częstochowie wystawę “Z miłości i wiatru” [GALERIA ZDJĘĆ]

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -