fbpx

Jasna Góra. Prezydent RP Andrzej Duda podziękował rolnikom za ich trud

W niedzielę 5 września na Jasnej Górze odprawiona została uroczysta suma dożynkowa. W eucharystii uczestniczył m.in. prezydent RP Andrzej Duda.

Centralne uroczystości związane z ogólnopolskim świętem dziękczynienia za plo przypadły na niedzielę, 5 września. Niedzielna mszy św. z błogosławieństwem wieńców żniwnych rozpoczęła się o godz. 11. Przewodniczył jej metropolita częstochowski, abp Wacław Depo. Zgodnie z zapowiedzią w eucharystii uczestniczył również m.in. prezydent RP Andrzej Duda.

Prezydent podziękował rolnikom za ich trud oraz wspólną modlitwę za Ojczyznę podczas jasnogórskich dożynek.

Duda podkreślał fakt, że dożynkowe spotkanie odbywa się w roku beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego (zaplanowano ją na 12 września).

Jasna Góra. Prezydent RP Andrzej Duda podziękował rolnikom za ich trud 2
Prezydent RP Andrzej Duda uczestniczył w sumie dożynkowej na Jasnej Górze (fot. Biuro Prasowe Jasnej Góry)

– Ogromnie się cieszę, że możemy się spotkać tutaj, na tych dożynkach jasnogórskich, w roku wielkiego Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego i razem modlić się za Ojczyznę, razem dziękować za ten rok, dziękować za plony, dziękować za jego wstąpienie w poczet błogosławionych, co już wkrótce nastąpi – zaznaczał prezydent RP.

W swoim przemówieniu Andrzej Duda mówił również o zobowiązaniu dla władz, by dbać o polskie sprawy i „trzymać rękę na ekonomicznym pulsie polskiej wsi”.

– Dziękuję za wszystkie działania, które prowadzone są dla polskiego rolnictwa. Zadaniem prezydenta jest patrzenie na Polskę całościowo, także na polską wieś – mówił prezydent Duda.

ZS

Czytaj także: Jasna Góra. Delegacje z całej Polski prezentują dożynkowe wieńce