fbpx

Akcja krwiodawstwa podczas „Pikniku Zdrowia”. Tym razem na Starym Rynku – 7 października

W najbliższą sobotę, 7 października Klub Honorowych Dawców Krwi Częstochowski Legion zaprasza na Stary Rynek, aby podzielić się cząstką siebie. Akcja krwiodawstwa w ramach „Pikniku Zdrowia” organizowanego przez Rotary Club Częstochowa ma na celu zbiórkę jak największej ilości krwi, pozyskanie dawców pierwszorazowych oraz promowanie Honorowego Krwiodawstwa.

Sobotnia akcja krwiodawstwa rozpocznie się o 10 i potrwa do 14. Darem życia będzie można podzielić się w ambulansie zaparkowanym tym razem na Starym Rynku w Częstochowie.

Każdego dnia setki ludzi w całym kraju potrzebuje krwi. Mogą to być osoby poszkodowane w wypadkach, chorujący na ciężkie choroby, czy też kobiety rodzące dzieci. Krew może być oznaką nadziei w najtrudniejszych chwilach.

Pamiętajmy, że oddawanie krwi to coś więcej niż tylko kropla w morzu. To dar życia, który sprawia, że jesteśmy bliżej siebie jako społeczeństwo. To moment, w którym pokazujemy współczucie i troskę o innych ludzi. To zasiewanie dobra i dzielenie się tym, co mamy najlepszego – zdrowiem.

Częstochowski Piknik Zdrowia to ogólnodostępna impreza pod Patronatem Prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka  mająca na celu promocję profilaktyki zdrowotnej ze szczególnym uwzględnieniem wczesnej profilaktyki onkologicznej.

Akcja krwiodawstwa podczas „Pikniku Zdrowia”. Tym razem na Starym Rynku - 7 października 1
Akcja krwiodawstwa podczas „Pikniku Zdrowia”

Impreza zorganizowana przy wsparciu PZU Zdrowie obejmuje  konsultacje onkologiczne, internistyczne, onkopsychologiczne, porady dietetyka oraz prezentację programów profilaktycznych realizowanych przez miasto Częstochowa, NFZ i sanepid częstochowski. Dodatkowo będą możliwe  pomiary: ciśnienia, pulsu, saturacji, glukometria. Wydarzeniu towarzyszyć będą występy: Zespół Jarosława Woszczyny, Chłopcy z Placu Broni Zespół oraz Iluzjonista Krystian Bączyński. W czasie trwania wydarzenia będzie prowadzona loteria fantowa z nagrodą główną rowerem marki Giant Bicycles losowanym oddzielnie spośród wszystkich sprzedanych losów.

Na częstochowskiej akcji Legionu jak zwykle przygotowano wiele atrakcji. Każdy Dawca Krwi otrzyma imienne podziękowanie, do wyboru będą znów gadżety oraz vouchery od partnerów klubu takie jak obiad w restauracji, karnety na siłownię, przegląd techniczny samochodu, sprawdzenie mocy pojazdu na hamowni, tatuaż lub usługa barberska. Zapewniony zostanie również słodki poczęstunek od zaprzyjaźnionej piekarni, który doda energii po donacji.

Zostać krwiodawcą może osoba w wieku 18-60 lat, która jest zdrowa i waży nie mniej niż 50 kg. Pamiętać należy aby w dniu poprzedzającym donację najlepiej odstawić wszelkie używki, ograniczyć tłuste potrawy oraz dobrze nawodnić organizm czyli wypić dużą ilość wody lub soku (minimum 2 litry) zamiast kawy czy herbaty. W dniu donacji również nie można zapominać o nawodnieniu organizmu oraz koniecznie należy zjeść lekkie śniadanie. Nie należy oddawać krwi na czczo!

Wyzwól w sobie Bohatera! Oddaj krew i podaruj życie!

red., mat. Częstochowski Legion

Czytaj także: Częstochowska Fundacja Oczami Brata nominowana do Nagrody BohaterOn

Akcja krwiodawstwa podczas „Pikniku Zdrowia”. Tym razem na Starym Rynku - 7 października 8
https://www.kotly-patrzyk.pl/
https://www.kotly-patrzyk.pl/oferta/pompy-ciepla/