fbpx
Strona głównaBezpieczeństwo63 blokady zostały założone w miniony weekend przez częstochowską Straż Miejską

63 blokady zostały założone w miniony weekend przez częstochowską Straż Miejską

Od piątku do niedzieli częstochowska Straż Miejska założyła na koła nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów 63 blokady. Od początku miesiąca do 18 września włącznie założonych blokad jest już 493. Straż Miejska w Częstochowie apeluje o parkowanie zgodne z przepisami.

Straż Miejska w Częstochowie nie ustaje w swoich apelach o parkowanie zgodne z przepisami kodeksu ruchu drogowego. Naruszeń tych przepisów ciągle nie brakuje, a zawiadamiają o nich bardzo często sami mieszkańcy i mieszkanki naszego miasta, dzwoniąc do dyżurnych Straży Miejskiej. Podczas minionego weekendu dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej odebrali 18 telefonicznych zgłoszeń dotyczących wykroczeń w ruchu drogowym.

Straż Miejska co dzień odbiera zgłoszenia o nieprawidłowo zaparkowanych autach. Utrudniają one poruszanie się po chodnikach – zwłaszcza matkom z wózkami, starszym, czy osobom z ograniczeniami ruchowymi.

Są przeszkodą na ścieżkach rowerowych. Blokują wjazdy, drogi ewakuacyjne. Zaparkowane przy przejściach dla pieszych utrudniają widoczność, zwiększając ryzyko wypadków. Zdarza się też parkowanie w miejscach dla taksówek czy zatokach autobusowych. Od początku roku częstochowscy strażnicy założyli ponad 3272 blokady.

Straż Miejska dziękuje za wszystkie zgłoszenia, także dotyczące kwestii parkowania. Wyjaśnia przy tym, że dyżurny dysponuje ograniczoną liczbą patroli, a te muszą też reagować na inne zgłoszenia, niejednokrotnie poważne – związane z zakłócaniem spokoju i porządku, alkoholem, wandalizmem i dewastacją. Strażnicy podkreślają jednak, że to właśnie telefoniczne, obywatelskie zgłoszenia mają priorytet.

Przy okazji wykroczeń drogowych trzeba wspomnieć o osobnym, bardzo szkodliwym procederze – robieniu sobie z trawników miejsc parkingowych. To gigantyczny problem w całej Polsce. W Częstochowie też zapewne nie ma dzielnicy, która byłaby wolna od tego rodzaju jawnie niszczycielskich praktyk.

Należy parkować tam, gdzie jest to zgodne z przepisami i gdzie nie zagraża to estetyce naszego najbliższego otoczenia.

SM Częstochowy

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie

Popularne

- Advertisment -Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie