fbpx

116 tys. mieszkańców Częstochowy przekazało swój 1%

Ponad 9,5 mln zł przekazali dzięki swojemu 1% rozliczający się w mieście podatnicy na rzecz organizacji pożytku publicznego. Prawie 2,5 mln zł trafiło do częstochowskich ngo.

Na rzecz organizacji pożytku publicznego swój 1% przekazało ponad 116 tys. osób rozliczających się w Częstochowie. 27 tys. częstochowian przekazało 2 495 627 ,00 zł. (128 425,00 więcej niż rok temu) rodzimym stowarzyszeniom, klubom i fundacjom.

Od początku roku, aż do momentu rozliczenia się z fiskusem, częstochowski samorząd zachęcał do przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego (OPP).

Dzięki prowadzonej kampanii „ZOSTAW 1 % W CZĘSTOCHOWIE” mieszkańcy naszego miasta mogli zapoznać się z ofertą lokalnych organizacji pozarządowych, dowiedzieć się w jakich dziedzinach życia działają i jakie są efekty ich pracy.

Organizacje pożytku publicznego, którym rozliczający się w naszym mieście przekazali najwięcej środków w ramach 1% to: Fundacja dzieciom ,,Zdążyć z Pomocą”, Fundacja studencka ,,Młodzi-Młodym”, Fundacja Siepomaga, Towarzystwo opieki nad zwierzętami w Polsce oddział w Częstochowie, Stowarzyszenie opieki hospicyjnej ziemi Częstochowskiej oraz Avalon bezpośrednia pomoc niepełnosprawnym.

Organizacje pożytku publicznego posiadające siedzibę w Częstochowie, którym przekazano najwięcej środków w ramach 1% to: Fundacja studencka ,,Młodzi-Młodym”, Fundacja ,,Złota gwiazda”, Fundacja Maxima Dzieciom, Fundacja ,,Walczę z SM”, Stowarzyszenie opieki hospicyjnej ziemi częstochowskiej oraz Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

Są już wyniki Budżetu Obywatelskiego. Aby zobaczyć, jakie projekty zdobyły najwięcej punktów od mieszkańców Częstochowy, kliknij tutaj.

LN/UM Częstochowy