fbpx

22 edycja Gali TYMEX Boxing Night w Radomsku już za nami

Moc sportowych emocji towarzyszyła publiczności, która zebrała się na Miejskiej Hali Sportowej oraz przed telewizorami podczas TYMEX Boxing Night 22 „Bokserski Banger”.

Główne starcie na ringu sobotniego wieczoru w wielkim stylu wygrał Robert „ARAB” Parzęczewski, pokonując Tomasza „ZADYMĘ” Gromadzkiego.

22 edycja Gali TYMEX Boxing Night, której współorganizatorem było Miasto Radomsko i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, była prawdziwym widowiskiem dla kibiców boksu zawodowego. Do Radomska przyjechali fani z całej Polski, aby dopingować swoich faworytów.

Przed głównymi walkami szansę na pokazanie swoich umiejętności mieli młodzi pięściarze między innymi z Radomszczańskiej Szkoły Boksu NOKAUT. Na ringu w walkach pokazowych zaprezentowali się w kat. młodzik (14 lat), 54 kg – Maksym Borodii (NOKAUT Radomsko) – Ukraina vs. Antoni Borowski (NOKAUT Radomsko), a w kat. kadet, 57 kg. – Filip Muszyński (NOKAUT Radomsko) vs Mateusz Osiński (Garda Bełchatów).

Pierwszy gong zawodowej walki zabrzmiał dla Jana Lauka i Pawła Cieciory. Starcie zakończyło się punktowym remisem. Druga trwająca 4 rundy potyczka w wadze superśredniej należała do debiutującego Damiana Cieślika (TYMEX) z niebieskiego narożnika, który pokonał Bartłomieja Włodarczyka.

Szybko zakończyła się natomiast trzecia walka, w której Remigiusz Smoliński poprzez KO pokonał rywala z Bułgarii Zjecheslava Radevskiego.

W czwartej trwającej 4 rudny walce wagi superlekkiej niepokonany w ringu był Aleksander Jasiewicz, który stoczył pojedynek w debiutującym Kamilem Wieczorkiem.

Piątą walkę sobotniej Gali pokonując przez nokaut Serba Nikolę Vlajkova wygrał Kamil Kuździeń.

Przedostatni pojedynek na pięści w wadze juniorciężkiej zwyciężył Michał „Soczek” Soczyński, który w 6 rundzie na punkty pokonał Słowaka Adriana Valentina.

Ostatnia główna walka była prawdziwą sportową zadymą. W czerwonym narożniku wystąpił dobrze znany radomszczanom a także kibicom boksu w kraju, częstochowianin Robert Parzęczewski, który – jak podkreślił – włożył wiele pracy, by pojawić się w sobotni wieczór na ringu w Radomsku. W przeciwnym niebieskim narożniku czekał Tomasz Gromadzki. W 10-ciorundowym trudnym pojedynku na punkty zwyciężył Robert Parzęczewski. Po stoczonej walce podczas wywiadu podkreślił, że Radomsko jest jego drugim domem, a także podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu, który poprzedziła rekonwalescencja po kontuzji oraz mordercze treningi. Podziękowania nie ominęły dyrektora MOSiR Marka Wyciszkiewicza czy Prezydenta Miasta Radomska Jarosława Ferenca, który wspiera sportowe inicjatywy.

Miasto Radomsko było dumnym partnerem wydarzenia. Podczas transmisji na żywo w otwartej, ogólnopolskiej antenie TVP Sport bez problemu można było dostrzec wyeksponowane miejskie logotypy na ringu, telebimach oraz banerach.

Puchary oraz nagrody razem z przedstawicielami głównego organizatora Gali TYMEX BOXING PROMOTION, MB Promotion i sponsorami wręczał prezydent Jarosław Ferenc.

K KIK