45 lat Szkoły Muzycznej w Radomsku

0
81
fot. UM w Radomsku

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Radomsku świętowała wczoraj 45-lecie działalności placówki.

Z tej właśnie okazji zorganizowany został Koncert Jubileuszowy w wykonaniu uczniów, nauczycieli oraz absolwentów szkoły, nie zabrakło również serdecznych życzeń oraz urodzinowego tortu.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Radomsku jest to prężnie działająca placówka, której wychowankowie uświetniają swoimi występami wiele wydarzeń kulturalnych w Radomsku. Jej absolwenci są pełni pasji i motywacji, są gotowi do dalszej pracy przy doskonaleniu swoich umiejętności w szkołach na wyższych stopniach. Sukcesy placówki są efektem pracy wielu wspaniałych pedagogów, którzy potrafią dostrzec indywidualne predyspozycje każdego z uczniów i odkrywać talenty.

„Ten wspaniały jubileusz jest to święto dla całej społeczności szkoły, a także kilku pokoleń absolwentów, dla których droga muzyczna zaczęła się właśnie w Radomsku. To tutaj odkrywali piękno muzyki, rozmaite brzmienia instrumentów a także poszukiwali swojej artystycznej drogi. Uczniom szkoły wraz z muzyką przekazywana jest bogata historia i tradycja oparta o działalność radomszczańskich artystów już w początkach XX wieku” – pisał w liście gratulacyjnym prezydent Jarosław Ferenc, dziękując jednocześnie dyrekcji oraz całemu gronu pedagogicznemu za całokształt pracy i rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci oraz młodzieży z Radomska.

K KIK