fbpx
Strona głównaPomoc dla Ukrainy„BAJKOterapeutyczne spotkanie” dla dzieci z Ukrainy w częstochowskim teatrze

„BAJKOterapeutyczne spotkanie” dla dzieci z Ukrainy w częstochowskim teatrze

W niedzielę, 12 czerwca w foyer Teatru im. A. Mickiewicza (ul. Kilińskiego 15) odbędzie się „BAJKOterapeutyczne spotkanie dla ukraińskich dzieci”. To propozycja dla uczestników w wieku od 3 do 12 lat.

Inicjatorką wolontaryjnego wydarzenia jest Sylwia Oksiuta-Warmus, aktorka i organizatorka licznych działań społecznych oraz charytatywnych. Do współdziałania zaprosiła wiele osób o otwartych sercach. Tych, którym zależy na niesieniu pomocy Ukrainie i przyniesieniu radości małym uchodźcom, którzy w Częstochowie znaleźli schronienie przed wojenną grozą.

Wydarzenie zaplanowano na 12 czerwca, na godz. 15.

Jakie atrakcje przewidziano? Oksiuta-Warmus w oknie Teatrzyku Kamishibai zaprezentuje ukraińską bajkę ludową „Rękawiczka” (zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim). Przedstawieniu towarzyszyć będą zajęcia lalkarskie, które poprowadzi aktorka, a także plastyczne, za które odpowiedzialne będą artystki – Małgorzata Wójcik i Mirosława Truchta-Nowicka.

Na finał odbędą się animacje i zabawy przy dźwiękach ukraińskiej muzyki dziecięcej. Zajęcia te poprowadzą aktorka Agnieszka Łopacka oraz pedagożki-animatorki – Izabela Witek, Helena Dybel i Katarzyna Lesiak.

Wstęp jest wolny, jednak obowiązują zapisy. Należy je zgłaszać mailowo na adres [email protected] W tytule trzeba podać „BAJKOterapia”, a w treści imię dziecka, jego wiek, rozmiar ubrania i ewentualną sugestię postaci z bajek. Liczba miejsc jest ograniczona, ponieważ ściśle wiążę się z koniecznością wcześniejszych wypożyczeni kostiumów dla uczestników. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie do 2 czerwca. Decyduje tu kolejność́ zapisów, a przy wypożyczeniu dostępność́ danego kostiumu.

Wszyscy wykonawcy zaangażowali się w te działania społecznie. Pomoc organizacyjna jest więc na wagę złota. Szczególnie potrzebne są materiały plastyczne. Kto chciałby je przekazać, także może kontaktować się mailowo. Organizatorzy zastrzegają̨ sobie prawo zmian w przebiegu spotkania.

– Do zobaczenia w bajkowym świecie teatru. Obiecujemy, że będzie kolorowo i radośnie – zapewnia Sylwia Oksiuta-Warmus.

Autorką grafiki, inspirowanej wspomnianą bajką „Rękawiczka” jest Izabella Sowier-Kasprzyk.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -