fbpx

38 wypadków z udziałem pieszych od początku roku w województwie śląskim

Od początku roku na drogach naszego województwa doszło już do 38 wypadków z udziałem pieszych, w których 39 osób zostało rannych.

Piesi stanowią najbardziej zagrożoną wypadkami grupę wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do większości zdarzeń z ich udziałem dochodzi niestety na przejściach dla pieszych. Aby ograniczyć ilość niebezpiecznych sytuacji drogowych, warto dla własnego bezpieczeństwa upewnić się, że możemy przejść na drugą stronę jezdni, a dodatkowo zaopatrzyć się w elementy odblaskowe, które znacząco poprawiają widoczność na drodze.

Kierującym przypominamy o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych i zmniejszenia prędkości tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego i ustąpić mu pierwszeństwa. Niekorzystne warunki atmosferyczne powinny stanowić dodatkowy sygnał o konieczności stałej obserwacji sytuacji drogowej i zachowania ostrożności.

Poniżej filmik, na którym zarejestrowano wypadek z udziałem pieszego na jednym z katowickich przejśc dla pieszych. Poszkodowany mężczyzna po wypadku trafił z obrażeniami głowy i ręki do szpitala, natomiast kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

KMP w Lublińcu

LN/KMP Lubliniec